Pasaulē dzīvojošajiem tautiešiem vēl joprojām ir svarīgi ziedot Latvijai – gan izglītībai, gan kultūrai, gan naudu, gan dažādas lietas, kas liecina par mūsu vēsturi. Raidījumā 21. gadsimta latvietis tiekamies ar mecenātu un kolekcionāru Gaidi Graudiņu. Saruna par latviskā kolekcionēšanu un vēstures līkločiem. Lielāko sava mūža daļu Gaidis Graudiņš aizvadījis Vācijā un šobrīd plaši pazīstams kā 200 tūkstošu eiro ziedotājs Latvijas Nacionālā vēstures muzeja „Dauderu” nodaļai. Pats viņš ilgus gadus krājis latviskās vērtības un izveidojis jau divus muzejus Vācijā, tomēr pienāca brīdis, kad uzskatīja, ka lielāka atdeve kolekcijai būs Latvijā. Saruna ar Graudiņa kungu un Latvijas Nacionālā vēstures muzeja "Dauderu" nodaļas vadītāju Olgu Miheloviču par karu, trimdu, Ulmani, pirmās brīvvalsts vērtībām un to, kāpēc daudz vecie latvieši nevēlas vairs atgriezties dzimtenē.

 

Paraksti galerijā pievienotajiem attēliem:

1. Valsts un Ministru prezidents Kārlis Ulmanis pirmo reizi atslēdz „Dauderu” nama durvis. No kreisās: Latvijas Kredītbankas direktors, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras priekšsēdētājs Andrejs Bērziņš. 1937. gads. 

2. Valsts un Ministru prezidents Kārlis Ulmanis un ārlietu ministrs Vilhelms Munters „Dauderos”. 1937. gads.

3. Latvijas Kultūras muzeja „Dauderi” atklāšana. Priekšplānā no kreisās Kultūras komitejas priekšsēdētājs Raimonds Pauls un mecenāts un kolekcijas dāvinātājs Gaidis Graudiņš. 1990. gada 27. jūnijs.

4. Latvijas Nacionālā vēstures muzeja “Dauderu” nodaļa. 2010. gads.

5. Latvijas Nacionālā vēstures muzeja “Dauderu” nodaļas ekspozīcija. 2011. gads.

6. Latvijas Nacionālā vēstures muzeja “Dauderu” nodaļas ekspozīcija. 2011. gads.

7. Latviešu kultūras mecenāts un kolekcionārs Gaidis Graudiņš tikšanās reizē ar LNVM direktoru Arni Radiņu 2016. gada 15. augustā. No labās: “Dauderu” nodaļas vadītāja Olga Miheloviča, mecenāts Gaidis Graudiņš, Arnis Radiņš, muzeja direktora vietniece administratīvā un saimniecības darbā Ineta Auniņa.