Tiesībsarga birojs sāk informēšanas kampaņu par cilvēku tirdzniecību. Līdz 19.oktobrim Tiesībsarga birojs īsteno sabiedrības informēšanas kampaņu "Gards kumosiņš", kuras laikā plānots brīdināt par cilvēku tirdzniecības draudiem un informēt par palīdzības saņemšanas iespējām. Studijā Tiesībsargs Juris Jansons un biedrības Patvērums „Drošā māja” valdes priekšsēdētāja Zanda Zalcmane.

Galvenā kampaņas mērķauditorija ir jaunieši, kliedējot pieņēmumu, ka tikai pieaugušie var kļūt par cilvēku tirdzniecības upuriem. Turklāt, cilvēkam pieaugot un meklējot darbavietu, sevišķi ārzemēs, risks kļūt par cilvēktirdzniecības upuri tikai palielinās. Juris Jansons bilst, ka prakse liecina, ka cilvēktirdzniecības upuri var būt dažāda vecuma cilvēki. Zanda Zalcmane piemetina, ka cilvēktirdzniecības formas var būt ļoti dažādas un tās tiešām skar ļoti dažāda vecuma cilvēkus.

Zalcmane norāda, ka šī gada laikā biedrība Patvērums „Drošā māja” nodrošinājuši palīdzību 30 upuriem, 27 no tām bijušas sievietes. Sieviete ir daudz mazaizsargātāka, jo sievietei ir lielākas problēmas atrast darbu. Sieviete biežāk kļūst par upuri un tas ne vienmēr ir saistīts tikai ar seksuālu izmantošanu, tas ir arī piespiedu darbs mājsaimniecībā.

Jansons skaidro, ka Tiesībsarga biroja kampaņa "Gards kumosiņš" ir kā iesildītāji daudz plašākam pasākumam, ko rīkos biedrības Patvērums „Drošā māja”. Tiesībsarga birojs, ņemot vērā, ka cilvēktirdzniecība ir viens no rupjākajiem cilvēktiesību pārkāpumiem, mēģina kaut mazliet pievērst uzmanību situācijai, skaidrojot, kādas ir cilvēktirdzniecības formas un veidi. Kā arī ko darīt, ja ir kādas pazīmes, ka cilvēks var kļūt par upuri vai jau ir nonācis upura lomā.

Zalcmane norāda, ka preventīvais darbs notiek visu gadu, bet no 18. septembra līdz 18. oktobrim norit Pretcilvēktirdzniecības mēnesis, kurā aktualizē šo tēmu.