Teju visas Saeimas frakcijas, izņemot "Saskaņu" un Nacionālo apvienību, rosina atlaist Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP).

Kā iemesls tiek minēts NEPLP pašreizējās vadības nespēja tikt galā ar pienākumiem, tiek minēts ar Valsts Kontroles revīzijas ziņojums, kurā secināts, ka padome nav efektīvi rīkojusies ar finanšu līdzekļiem gandrīz divu miljonu eiro apmērā. Iesniegumu par NEPLP atlaišanu parakstījuši - Solvita Āboltiņa un Kārlis Šadurskis no "Vienotības", Augusts Brigmanis, Andris Siliņš un Ingmārs Līdaka no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), Artuss Kaimiņš, Mārtiņš Bondars, Mārtiņš Šics un Dainis Liepiņš (Latvijas Reģionu apvienība).

Aktuālā temata studijā deputātu ierosinājumu vērtē Rīgas Stradiņa Universitātes profesore Anda Rožukalne. Pa tālruni sazināmies ar Saeimas frakciju pārstāvjiem - Daini Liepiņu (Latvijas Reģionu apvienība) un Kārli Šadurski (Vienotība), Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītāja Inesi Laizāni (Nacionālā apvienība), NEPLP vadītāju Aināru Dimantu un mediju ekspertu Rolandu Tjarvi.

Ainārs Dimants norāda, ka deputātu rosinājums ir politiski motivēts.

„Absolūti politiski motivēts ultimāts,” atzīst Dimants. Viņš uzsvēr, ka deputāti vēlas ietekmēt ne tik ļoti padomi, bet vairāk sabiedriskos medijus – Latvijas Televīziju un Latvijas Radio. Taču, norādīja Dimants, NEPLP pienākums allaž ir bijis būt buferim starp medijiem un politiķiem un nosargāt mediju brīvību.

Arī Anda Rožukalne akcentēja, ka paliek iespaids, ka politiķi vēlas apiet padomi un paši vadīt mediju procesus Latvijā. Viņa arī min, ka īstais iemesls deputātu rīcībai ir "komercmediju neapmierinātība ar ārkārtīgi straujo sabiedrisko mediju attīstību".

Rolands Tjarve atzīst, ka atceļot vai nomainot padomi, elektronisko mediju vidi nesakārtos, ir jāķeras pie sistēmiskas sakārtošanas.