Bērnu grāmatu ieteicējs. 37.epizode. Šodien Burtu Burvja īrnieki lasīs Māras Jakubovskas mīlīgo grāmatiņu par diviem kaķiem "Reno un Java", kā arī leģendāro Lucīnas Legutas "Reiz circeņiem bij veikaliņš".

Reno un Java

ZIRNEKLIS:                 Tātad Reno un Java tomēr nav franču auto un čehu motocikls?

PRINCESE:                Nē, Zirneklīt, tie ir divi kaķi jaunajā latviešu rakstnieces Māras Jakubovskas grāmatiņā “Reno un Java”. Tik atšķirīgi, cik vien var būt!

Reno ir mīļumkaķis un burzāmkaķis, kurš nekad nav spēris kāju laukā un nezina, kāda izskatās īsta pele. Viņš mājo dzīvoklī un bauda visas mīluļa privilēģijas.

TARANTELLA:            Toties Java ir skarbs, lepns un patstāvīgs laucinieks. Melnais, Pilnīgi Brīvais Runcis. Viņš nekad nepārkāps kaķu goda kodeksu un sirdī allaž paliks neatkarīgs. Kādā brīdī Reno un Javas ceļi negaidīti krustojas...

PRINCESE:                Grāmatā „Reno un Java” var daudz ko uzzināt par kaķu dzīvi no pašu kaķu redzespunkta!

TARANTELLA:            Grāmatas beigās ir visādi interesanti fakti par kaķiem, un, re, var izmēģināt spēkus arī krustvārdu mīklas atrisināšanā. Tev taču patīk krustvārdu mīklas, Zenē!

 

Reiz circeņiem bij veikaliņš…

VOLDIS:                      Tāda grāmata bija arī maniem vecajiem saimniekiem.

ZIRNEKLIS:                 Veca… peļu apgrauzta…Kur tu tādu ņēmi, Princese?

PRINCESE:                Izdevniecības LIESMA 1972. gada arhīvā. Pasaka par panu Teofanu un panu Bolofanu, par mušu un viņas brīnumbērniem.

ZIRNEKLIS:                 Stop! Sāk kļūt interesantāk. Lūdzu, sīkāk par to mušu..

PRINCESE:                Mušu sauc Cincija, un viņai ir divi talantīgi bērni Bubčo un Čočo. Lasīsiet?

VOLDIS:                      Es labprāt!

ZIRNEKLIS:                 Lasīsim!

TARANTELLA:            Un mēs klausīsimies un skatīsimies, cik ticami jums izdosies notēlot circeņus..

VOLDIS:                      „Kādā pilsētā ( kādā – to es jums neteikšu, jo tikpat jūs to nekur neatradīsit) bija daudz ielu ar dīvainiem nosaukumiem. Tur bija Kanārijputniņu iela, Lakstīgalu iela, Peles meles iela, Kaķa un Suņa iela, un arī Apburtās rozes iela.”

ZIRNEKLIS:                 „Apburtās rozes ielā atradās mūzikas instrumentu veikals. Veikala skatlogā jau iztālēm bija redzama ģitāra, fleita un balalaika. Virs skatloga bija nostiepta šķērssvītrota audekla nojume. Veikaliņš izskatījās ļoti košs un patīkams.”

VOLDIS:                      „Tas piederēja diviem circeņiem. Vienu sauca Pans Teofans.”

ZIRNEKLIS:                 „Un otru – pans Bolofans.”