Bērnu grāmatu ieteicējs. 16.epizode. Šodien Burtu Burvja īrnieki iepazīsies ar vardulēnu Žeromu zviedru izcelsmes beļģu mākslinieces Kitijas Krauzeres bilžu grāmatā "Skrību skrābu tvīt plunkš!" Turpat netālu būs arī Pepija Garzeķe, kuras radītāja, zviedru rakstniece Astrida Lindgrēne ir VISU LAIKU populārākā bērnu rakstniece pasaulē, un 2010.gadā Žeroma autore Kitija Krauzere ieguva prestižo Astridas Lindgrēnes balvu.

 

 

Skrību skrābu tvīt plunkš!

VISI:                             skrību skrābu tvīt plunkš  -

skrību skrābu tvīt plunkš  -

skrību skrābu tvīt plunkš…

PRINCESE:                Plašu starptautisku atzinību guvusī Kitija Krauzere ir angļu - zviedru izcelsmes beļģu māksliniece, kas raksta franču un flāmu valodā. Pasaulē izdotas 35 viņas bilžu grāmatas, un starp atzītākajām ir arī „Skrību skrābu tvīt plunkš!”. Māksliniece ir līnijas un atmosfēras meistare, kas, attēlojot pazīstamu un saprotamu vidi, vienmēr ļauj bilžu grāmatās ienākt kaut kam noslēpumainam un nopietnam..

VOLDIS:                      Ko tas - Skrību skrābu tvīt plunkš! – nozīmē???

PRINCESE:                Par to ir šī grāmata, Voldi, kuru latviski tulkojusi Vineta Berga, bet izdevis - apgāds „Liels un Mazs.”

VOLDIS:                      Ziniet, kas man ir?

TARANTELLA:            Nu?

VOLDIS:                      Labs pusnakts dīķa skaņu fails… 

PRINCESE:                Tad, lūdzu, atskaņo, Voldi…

/ nakts dīķa skaņas/

Un, lūk, arī viņš! Iepazīstieties! Vardulēns Žeroms!

 

Pepija Garzeķe

VOLDIS:                      Kāda saistība Pepijai ar vardulēnu Žeromu?

PRINCESE:                Pepija Garzeķe ir vispopulārākā zviedru rakstnieces Astridas Lindgrēnes varone. Savukārt, Astrida Lindgrēne ir VISU LAIKU populārākā bērnu rakstniece pasaulē. Bet Žeroma autore Kitija Krauzere 2010. gadā ieguva prestižo Astridas Lindgrēnes balvu. Es uzminēju tavu mīklu, Voldi?

VOLDIS:                      Uzminēji gan, Burtu Princese!

TARANTELLA:            Pepija Garzeķe ir arī mana mīļākā grāmatu varone! Un man jau patīk tās lasītāju atsauksmes! Paklausieties! Par Pepiju:

„Ļoti jauka pasaka, man mamma uzdāvināja. Pat lasot atkārtoti ir interesanti! Mana mīļākā grāmata!:) Nekas cits mani neaizrauj, kā šī grāmata! Pepija ir mana labākā pasaku varone! Iesaku katram iegūt tādu grāmatu, kuru var atcerēties pat vecumdienās! Man ir 9 gadi, un iesaku katram būt tik jaukam kā Pepija. Es zinu, katram dvēselē dzīvo maza Pepija. Sveicieni Pepijai no manis. Paldies, ka izlasīji manu komentāru. Izlasi arī šo grāmatu!”