Runājot par mākslu, mūziku un citām kultūras izpausmēm, nevajadzētu aizmirst, ka to pamatā gandrīz vienmēr ir dzīves baudījums vai vismaz tā meklējumi – dažreiz atklāti, dažreiz slēptā formā. Un, lai cik uzstājīgi tam pretotos pastāvošā vara, radošās brīvības gars un mākslinieciskā bohēma, šķiet, vienmēr ir bijusi klātesoša jebkurā ar kultūru saistītā vidē.

Septiņdesmitajos un astoņdesmitajos gados Liepājā viens no jautrākajiem un rosīgākajiem bohēmas centriem bija fotogrāfa Ulda Brieža dzīvoklis Jāņa ielā, šaurās aprindās saukts par Vāgūzi. Tur pulcējās ļoti daudzveidīga publika – Jānis Rokpelnis, Uldis Briedis, Uldis Dumpis, Monika Zīle, Raimonds Pauls, Imants Kalniņš, Knuts Skujenieks. Tie, protams, ir tikai daži no neskaitāmajiem Vāgūža viesiem. Sarakstu varētu turināt un turpināt, lieku reizi pierādot, ka krāšņāko mākslas ziedu saknes ir meklējamas pagrīdē.

Šo sestdien raidījumā Cienījamie lasītāji. Etīdes par literatūru Svens Kuzmins un Toms Treibergs apspriedīs Ulda Brieža un Ērika Hānberga sastādīto atmiņu krājumu "Vāgūzis", kurā autori dalās atmiņās par radošo dzīvi Liepājā.