Raidījumā Dialogi Guntars Godiņš iepazīstina ar igauņu dzejnieku, rakstnieku, domātāju un tulkotāju Jānu Kaplinski (Jaan Kaplinski), kurš nesen saņēmis prestižo Eiropas Literatūras balvu.

Jāns Kaplinskis ir viens no visvairāk tulkotajiem un izdotajiem igauņu autoriem citās valodās. Daudzas viņa prozas un dzejas grāmatas Guntara Godiņa tulkojumā ir iznākušas arī Latvijā. Pēdējās no tām apgādā „Mansards” izdotais romāns „Tā pati upe” un dzejas izlase „Balts papīrs un laiks”.

Raidījumā klausieties Guntara Godiņa un igauņu literatūrzinātnieka Haso Krulla (Hasso Krull) pārdomas par Jānu Kaplinski, dzejoļus gan paša autora, gan Oresta Silabrieža lasījumā, kā arī igauņu dziedātāja Prīta Pedajas (Priit Pedajas) dziesmas ar Jāna Kaplinska vārdiem. Skanēs arī igauņu komponista Arvo Perta (Arvo Pärt) mūzika.

Populārais amerikāņu dzejnieks Garijs Snaiders (Gary Snyder) teicis: „Jāns Kaplinskis šajos mūsdienīgajos dzejoļos pārvērtē Eiropu un pārskata vēsturi. Tā ir eleganta, dompilna, nerimtīga, iekšpusvērsta un svaiga dzeja.”