Kādu izaicinājumu priekšā ir Eiropas Savienība un kādas ir tās nākotnes pastāvēšanas vīzijas? Tas šodien ir mūsu raidījuma galvenais temats. Šonedēļ Briselē notiks Eiropas Savienības samits, kurā būs jārunā gan par atkal saasinājušos bēglu jautājumu, gan Breksita gaitu, arī par attiecībām ar Vašingtonu, pārmaiņām eirozonā un ilgtermiņa budžetu. Cik viegli dalībvalstis spēs vienoties par Eiropas Savienības galvenajiem darbības virzieniem, šim tematam veltīta pirmā puse.

Mūsu otrais temats ir cieši saistīta ar pirmo – tie ir satricinājumi Vācijas valdībā, ko izraisījušas partiju nesaskaņas imigrācijas jautājumā. Kancleres Angelas Merkeles Kristīgo demokrātu savienības un iekšlietu ministra Horsta Zēhofera Kristīgi sociālās savienības starpā ir izcēlušās nopietnas domstarpības par Vācijas robežu aizvēršanu patvēruma meklētājiem, kas reģistrējušies citā Eiropas Savienības valstī. Vai Vācijai draud ārkārtas vēlēšanas, arī par to runāsim šodien.

Raidījuma noslēgumā atkal pievērsīsimies ASV, un šoreiz tās Augstākās tiesas lēmumam, kas atļāvusi īstenot ASV prezidenta Donalda Trampa rīkojumu, slēdzot robežu iebraucējiem no vairākām, galvenokārt musulmaņu apdzivotām valstīm. Tiesa atzinusi, ka Tramps ir rīkojies savu pilnvaru ietvaros.

Studijā būs Eiropas kustības Latvijā prezidents Andris Gobiņš un Latvijas Ārpolitikas institūta pētniece Elizabete Vizgunova.