Visi mūzikas instrumenti prasa rūpīgu iedziļināšanos to spēles apguvē. Hamonda ērģeles noteikti ir viens no prasīgākajiem un sarežģītākajiem. Ievērojamo džeza ērģelnieku saraksts noteikti nebūtu pilnīgs, ja mēs neminētu amerikāņu mūziķa Džeka Makdafa vārdu, kurš par galveno vispirms uzskatīja nevis virtuozitāti, bet melodisku, dvēselisku spēles stilu.

Džeks Makdafs piedzima 1926. gada 17. septembrī Ilinoisas štata pilsētiņā ar vieglprātīgu un aristokrātisku nosaukumu „Champaign”… Vecāki viņam bija devuši vārdu Jūdžins – Jūdžins Makdafijs. Mūzikas skolā Jūdžinu neviens nesūtīja – klavieru un ērģeļu spēli viņš apguva pašmācības ceļā. Vēlāk kādu brīdi gan piemācījās klāt Sinsinati koledžā, bet tas nav uztverams nopietni – lieka virtuozitāte būtu tikai traucējusi pārdomātajam Makdafa spēles stilam.

Kā ansambļa vadītājs Džeks Makdafs bija vienkārši izcils. Katram mūziķim tika smalki izrakstīta viņa partija, pie tam – ar apbrīnojamu izdomu. Viņš uzskatīja, ka principā – pilnību nekad nevar sasniegt, vienmēr var atrast kādu niansi, ko vēl varētu uzlabot.

      No saviem kolēģiem Džeks nekautrējās – ja kaut kas partnera spēlē likās aplam, to teica bez aplinkiem, tieši acīs. Toties – ja kas izdevās lieliski, tad sajūsmai un atzinībai nebija robežu. Mūziķi, kuriem bija izdevība ar viņu spēlēt kopā, nevarēja vien beigt cildināt sava ansambļa vadītāju.