Noturēties žanra virsotnē 40 gadus – tas ir uzmanības vērts sasniegums. Tieši ar šādiem panākumiem var lepoties amerikāņu fusion stila mūziķu grupa Yellowjackets. Burtiskā tulkojumā latviski – tas būtu vienkārši „Dzeltenās žaketes”, bet vispār Ziemeļamerikā ar šo vārdu tiek apzīmēta lapsene.

      Yellowjackets pirmsākumi meklējami 1977. gadā, kad ģitāristam Robenam Fordam bija nepieciešami vēl daži mūziķi, lai ierakstītu savu albumu „The Inside Story”. Pieaicināti tika trīs cienījami sava darba pratēji – taustiņu vīrs Rasels Ferante, basists Džimijs Heslips un bundzinieks Rikijs Lausons. Albums sanāca pārsvarā instrumentāls, bet Forda ierakstu kompānija vēlējās dzirdēt ko vairāk dziedamu un orientētu uz popmūziku. Tikmēr mūziķi jau bija lieliski saspēlējušies un vēlējās turpināt iesākto instrumentālās mūzikas ceļu. Tā dzima orķestris orķestrī un iepriekšējais nosaukums „The Roben Ford group” tika aizstāts ar Yellowjackets.

      Vēl ar veco grupas nosaukumu tika ierakstīti vairāki demo skaņdarbi ar domu – ja nu kādam iepatīkas. Iepatikās skaņu ierakstu kompānijai Warner Brothers, kuras paspārnē 1981. gadā nāca klajā grupas debijas albums, kurš tā arī saucās – Yellowjackets. Kāpēc tad īsti "Dzeltenās žaketes"? Rasels Ferante stāsta:

Ja kāds domā, ka tur ir kāds sarežģīts zemteksts, tad būs vīlies. Vienkārši – laikā, kad tapa mūsu pirmie demo ieraksti, vajadzēja taču kaut kā nosaukt jauno grupu. Tā uz kādu no mēģinājumiem Džimijs atstiepa papīra lapu, uz kuras bija sarakstīti visdažādākie vārdi – vairums gan diezgan šausmīgi. Yellowjackets bija viens no nedaudzajiem pieņemamajiem, un tad vēl mums likās ka tas varētu izklausīties dzīvespriecīgi un enerģiski - tādu mēs vēlējāmies dzirdēt mūsu mūziku.