Skaņa pāri žanram – ar šādu māksliniecisku lozungu lepojas talantīgais mūsdienu amerikāņu mūziķis, komponists un aranžētājs Dons Bairons, kura izpildītā mūzika nepazīst stilistiskas robežas – no jebkura džeza novirziena līdz klasikai, hip-hopam, salsai un tā tālāk.

      Klarnetes spēlē Dons Bairons sasniedzis pašas virsotnes. Kopš 1992. gada, kad žurnāls „Down Beat” viņu pasludināja par „gada džeza mākslinieku nr.1”, viņš pastāvīgi, dažādos mūzikas izdevumos, gan no kritiķu gan klausītāju puses, tiek nominēts kā labākais klarnetists.

Soloalbūmus Dons Bairons sāka izlaist kopš 1992. gada, kad klajā nāca pirmais – Tuskagee Experiments. Pēc tam  - viena pēc otras nāca klajā skaņuplates, kuras toreiz pārsteidza ar tagad jau par ierastu lietu kļuvušo stilu pārbagātību. 93. gadā – humoristiskā garā ieturēts veltījums 50. gadu Klezmer mūzikas leģendai Mikijam Kacam. Pēc tam -  nodeva afro-karību mūzikas mantojumam no vecākiem un kaimiņiem. 96. gadā – Bairona gaumē apstrādāta Reimonda Skota, Džona Kirbija un agrīnā  Djuka Elingtona svinga ēras mūzika.