Ir mūziķi, kuri joprojām spēlē klasiskā svinga, nu labi – bi bopa stilā. Ir mūziķi, kas metušies avangarda eksperimentu virzienā. Un ir pazīstams arī tāds mūzikas paveids, kā Urban Jazz – burtiskā tulkojumā – „Pilsētas džezs”. Tas ir tāds modernizēts mūsdienu džeza stils, kurā var saklausīt Rhythm & Blues un arī hip – hopa elementus. Šo stilu pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados sāka veidot amerikāņu saksofonists Bonijs Džeimss.

      Bonijs Džeimss, kurš bērnībā atsaucās uz vecāku doto vārdu – Džeimss Openheims, piedzima 1961. gada 1. septembrī Lovellā, tas ir Masačūsetas štatā. Pēc tam ģimene pārcēlās tuvāk Ņujorkai, kur Džeimss sāka pirmās mūzikas nodarbības.

      1992. gadā Bonijs Džeimss izdod pirmo solo albūmu, un tas izrādās gana labs, lai viņu ievērotu skaņu ierakstu koncerns Warner Brothers un piedāvātu kontraktu, kas arī tiek noslēgts 1994. gadā. Apmēram desmit gadi bija vajadzīgi, lai pilnībā izstrādātu savu stilu, ko tagad pazīst ar apzīmējumu Urban Jazz.

      Bonijs Džeimss četras reizes nominēts Grammy balvai. 2009. gadā Billboard viņu kopā ar Keniju  Džī un Noru Džonsu atzina par desmitgades nozīmīgākajiem modernā džeza māksliniekiem. Saksofonista 2017. gada albūms Honestly ir jau vienpadsmitais, kas Billboard aptaujā iekļuvis pirmajā vietā starp džeza albūmiem.