Mūsdienās nevienā izbrīnu nerada fakts, ka džezu tagad spēlē visur – tas kļuvis par atzītu mūzikas žanru pat tādā valstī kā Izraēla. Un viens no šīs valsts mūziķiem, kas guvis atzinību starptautiskā mērogā, ir kontrabasists Avišai Koens, kurš arī spēlē klavieres, komponē, aranžē un pat dzied.

Avišai Koens ir dzimis muzikālā ģimenē, 1970. gada 20. aprīlī, nelielā ciematā, turpat netālu no Jeruzalemes. Pie mūzikas instrumentu apguves ķēries salīdzinoši vēlu – tikai deviņu gadu vecumā sāka spēlēt klavieres. 14 gadu vecumā zēna ģimene uz diviem gadiem pārcēlās uz Sentluisu – to, kas Amerikā. Tur viņš nejauši ieraudzīja basģitāru, tad iepazinās ar Džako Pastoriusa ierakstiem, un, atgriežoties Izraēlā, par aizraušanos jau bija kļuvis viss, kas saistās ar džezu.

1992. gadā Avišai Koens pārceļas uz Ņujorku – interese par džeza mūziku ņēma virsroku pār klasiskajām tradīcijām. Pirmais gads Amerikā bija pats grūtākais topošā mūziķa dzīvē – spēlēt nācās ielās, metro stacijās un parkos. 1996. gadā atskanēja telefona zvans no paša Čika Korea. Avišai Koens bija pirmais, kuru slavenais pianists uzaicināja, dibinot jauno sekstetu „Origin”. Kopā ar Čiku Korea Koens spēlēja dažādos sastāvos un ierakstīja albūmus līdz pat 2003. gadam, kad nolēma izveidot pats savu grupu. Tā izveidojās šodien pazīstamais Avišai Koena trio.