Nākamgad janvārī – Rīgas kongresu namā paredzēts koncerts, kas noteikti neatstās vienaldzīgu nevienu klausītāju, kam būs laimējies nokļūt zālē, jo tur – pirmo reizi Latvijā - uzstāsies pasaulslavenais britu virtuozs – vijolnieks Naidžels Kenedijs. Naidžels Kenedijs nav vienkārši mūziķis - ģēnijs, bet gan revolucionārs ar skandalozu reputāciju akadēmiskajās aprindās. Viņš sarīkojis apvērsumu mūzikas pasaulē ar savu rokenrola attieksmi pret klasiskajiem skaņdarbiem un ar klasisko pieeju rokmūzikai.

16 gadu vecumā Naidžels Kenedijs pabeidza mācības pie Jehudi Menuhina un pārcēlās uz Ņujorku, kur turpināja izglītošanos Džiljarda skolā pie slavenās Dorotijas Dilejas. Apmēram šajā laikā viņu uzstāties Karnegīholā uzaicināja pats Stefans Grapelli – skolotāji gan viņu baidīja, ka tas samaitāšot viņa klasikas karjeru. Velti baidīja – 1984. gadā viņš debitēja ar Elgāra vijoļkoncerta ierakstu, bet īstu pasaules slavu atnesa 1989. gada Vivaldi „gadalaiku” albūms. Tas iekļuva Ginesa rekordu grāmatā kā visu laiku labāk pirktais klasiskās mūzikas ieraksts. Tika aprēķināts, ka ik pēc trīsdesmit sekundēm veikalu plauktu pamet viens šāds eksemplārs…

2005. gadā Naidžels Kenedijs beidzot sadūšojās un ierakstīja pirmo kārtīgo džeza albūmu. Kolēģu vārdi vien ko ir vērti – tie vis nav kādi zaļknābji: Rons Kārters – kontrabass, Džeks de Džonette – sitamie instrumenti, Džo Lovano – saksofons.