Anrī Salvadors – daudzi franči viņu atceras galvenokārt kā komiķi vai jautru televīzijas raidījumu vadītāju, piemirstot, ka vispirms jau viņš bija izcils mūziķis, dziedātājs un komponists.

       Anrī Salvadors piedzima Kaijenā, Franču Gviānas galvaspilsētā 1917. gada 18. jūlijā. Abi vecāki bija dzimuši Gvadelupas salā, bet ar atšķirīgiem radurakstiem – tēva dzīslās ritēja spāņu asinis, bet māte bija cēlusies no Karību salu indiāņiem.

1924. gadā Salvadoru ģimene jau dzīvo Parīzē. Anrī ir septiņi gadi, un viņam tiek pareģota spoža nākotne – tu būsi ārsts vai advokāts, – tā teica tēvs.

      Anrī tūlīt iemīlējās gaismas pilsētā, jo Parīze, protams, vispirms ir mūzikas un mākslas pilsēta. Skolu zēns kavēja apzinīgi – daudz labāk viņam patika klaiņot pa ielām un vērot daudzkrāsaino publiku. Tas vēlāk būs īstenais iedvesmas avots neskaitāmajiem skatuves skečiem. Viņš vēl nenojauta, kāda profesija viņu gaida nākotnē, bet ārsts un advokāts viņš noteikti nebūs…

      1933. gads kļuva par pirmo gadu kopā ar ģitāru, ko Anrī Salvadors sāka apgūt pašmācības ceļā. Ģitāra ir kā sieviete – viņas formas un plecu izliekums… Pie tam tā ir atsaucīga kā iemīlējusies sieviete – sāk dziedāt, līdzko tai pieskaries… Pārējais jau ir vēsture…