Cilvēks var gadiem ilgi apgūt dažādas prasmes un iemaņas, bet ja Tev no dabas nav dota patiesa talanta dzirkstelīte, pacelties īstos slavas augstumos diez vai izdosies. Mākslinieks, kuru liktenis tiešām apveltījis ar izcilām dāvanām, ir dziedātājs Salvatore Adamo, kurš sešdesmitajos gados vienīgais Eiropā varēja komerciālo panākumu ziņā kaut cik tuvoties Bītliem.

      Salvatores Adamo dzīves stāsts sākās nelielā Sicīlijas pilsētiņā Komizo, 1943. gada naktī, kad oktobra mēnesis mainījās vietām ar novembri. Tēva specialitāte bija aku rakšana, bet uz to brīdi visas nepieciešamās jau bija izurbtas, tā kā ar darbu bija trūcīgi. Attiecīgi arī ar naudu. Tas gan neliedza ģimenei būt laimīgai, bet, lai laimei būtu arī kāds taustāms pamats, tika pieņemts lēmums meklēt laimi svešās zemēs. Tā 1947. gadā Adamo ģimene pilnā skaitā pārcēlās uz Beļģiju, kur toreiz emigrantiem no Itālijas bija modē meklēt darbu ogļraktuvēs.

      1999. gada beigās Adamo varēja atzīmēt lielisku jubileju – tika pārdots 90 miljonais dziedātāja albūms. Šodien šis skaitlis jau ir lielāks par 100 miljoniem. Tādējādi dziedātājs kļuvis par beļģu komerciāli veiksmīgāko mākslinieku. Daļēji arī varbūt tāpēc Beļģijas karalis Alberts II 2001. gadā Salvatorem Adamo piešķīra kavaliera titulu. Francija nepalika atbildi parādā, un dziedātāju pasludināja par goda leģiona ordeņa kavalieri. Lai arī Adamo jau sen bija solījis vairs neierakstīt jaunas skaņu plates, kā zināms, šādi solījumi vienmēr ir pārsteidzīgi. Pēdējais albūms – „Mīlestība nekad nekļūdās” – iznāca 2016. gadā, protams, ar neiztrūkstošu prezentāciju Olimpijā”… Viss turpinās…