Lai arī festivālu vasara beigusies, lielisku mūziku baudīt iespējams joprojām. 23. novembrī  Berģu Kultūras namā un 24. novembrī Vidzemes koncertzālē Cēsīs uzstāsies velsiešu pianiste, dziedātāja un dziesmu autore Džudita Ouena, kura pēdējos 20 gados, bez īpašas ažiotāžas, kļuvusi par vienu no interesantākajām britu dziesminiecēm.

Ouenas dziesmās savijušies džežs, folks, souls, arī roks un popmūzika, bet daiļradi kopumā raksturo dziesminieku žanra tradīcijās sakņota oriģinalitāte, inteliģence un stāstnieces talants, kas viņas sacerējumus padara par elegantām muzikālām novelēm, mūsdienu sabiedrības norišu komentāriem.

Īpašu vietu Džuditas Ouenas daiļradē ieņem citu mākslinieku populāru skaņdarbu interpretācija viņai vien raksturīgā stilā. Pat simtiem reižu dzirdētas dziesmas kā Deep Purple hārdroka himna „Smoke on the Water” vai Mungo Jerry vasarīgi bezrūpīgais šlāgeris „In the Summertime” Džuditas versijā izklausās kā nekad agrāk.

Džuditas talantu augstu novērtējuši ne vien daudzu valstu klausītāji un kritika, bet arī blūzmenis Keb’ Mo’, arī džeza dīva Kasandra Vilsone u.c. prominenti mūziķi, ar kuriem viņu saista radoša sadarbība.

Līdz šim Džudita Ouena izdevusi desmit oriģinālus studijas albumus un vienu labāko dziesmu izlasi. Jaunākais albums -„Somebody’s Child” ir Ouenas stilistiskās daudzveidības kulminācija – dziedātājas balss un klavieres ir priekšplānā, savukārt dziesmas ir dzīves vinjetes, kas sarakstītas ar domu, ka mēs visi esam „kāda bērni”  - mums visiem ir gan vecāki, gan viena kopīga planēta, uz kuras kopā jāsadzīvo.