Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Atceries, kā ar vecvectēvu kopā četros no rīta braucāt makšķerēt, vai ar vecmāmiņu cepāt pirmos pīrāgus? Atmiņas un emocijas par laiku, ko bērns pavada kopā ar saviem vecvecākiem ir neizdzēšamas. Mūsu attiecības ar vecvecākiem, cik svarīga loma mūsu dzīvē ir vecvecākiem un kā saglabāt cieņpilnas attiecības ar savas ģimenes senioriem šai steidzīgajā laikā. Ģimenes studijā diskutē ģimenes psihoterapeite Aina Poiša, profesors gerontologs Jānis Zaļkalns un aktieris Mārtiņš Vilsons, vectētiņš gan dzīvē, gan jaunajā filmā "Vectēvs, kas bīstamāks par datoru".

Aina Poiša, kura bērnībā pavadījusi daudz laika kopā ar savu vecmāmiņu, un tagad arī pati ir vecmāmiņa, atzīst, ka daudzi cilvēki meklē, kā piepildīt vecvecāku lomu atbilstoši šim laikam, tajā ir vērtību nodošana, saikne ar dabu, mīļums, prieks un rotaļāšanās.

Jānis Zaļaiskalns atzīst, ka ģimeņu modeļi un sadarbība paaudžu starpā ir atšķirīga: ir skaistie un ideālie gadījumi, kur bez īpašas mācīšanas un audzināšanas ir cieņa, savstarpēja mīlestība un sapratne starp paaudzēm; ir gadījumi, ka vecais cilvēks ģimenē ir nenovērtēts un nav vajadzīgs.

Jānis Zaļaiskalns uzskata, ka mēs neesam gatavi harmonizēt ģimenē paaudžu starpā savu redzējumu par to, kā būtu labāk, kāda ir labā pieredze. Bet, lai kaut ko harmonizētu, ir jābūt savstarpēji atvērtiem un vienam otru jādzird.

Raidījuma laikā uzklausām Rīgas Centrālās bibliotēkas pārstāvi Ilzi Apini, viņa stāsta par projektu, kas saistīts ar pilsētvēstures vērtību saglabāšanu, “Mans stāsts par Rīgu”. Tā ir iespēja uzklausīt un iztaujāt savus vecvecākus par dzīvi Rīgā.

Organizācijas “Mammamuntetiem.lv” pārstāve Līga Brūvere aicina uz senioru festivālu Zelta ritmi jau rīt, 15. jūnijā.