Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Bērni paši kā nedrošas un baiļu pilnas vietas atzīst dzelzceļu un dzelzceļa pārbrauktuves, neuzceltās vai pamestās mājas jeb graustus, tāpat bērniem bažas rada parki un skvēri, kā arī pazemes tuneļi, raidījumā Ģimenes studija atklāj Rīgas pašvaldības policijas pārstāve Aija Lilenfelde.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Viktorija Gribuste apliecina, ka visvairāk nākas doties glābt bērnus uz graustiem, otra vieta – atpūtas vietas pie ūdens.

Latvijā ir viens no augstākajiem bērnu traumatisma līmeņiem Eiropā un vasara ir īpaši skaists un reizē arī bīstams laiks bērniem, kurus vilina siltā un zaļojošā pasaule. Kas pirms vasaras sākšanās vecākiem būtu jāpārrunā ar saviem bērniem un kā pašiem vecākiem iemācīties neraizēties par visu, kas teorētiski ar bērnu varētu notikt, atbildes meklējam raidījumā Ģimenes studija. Raidījuma viesi: Līga Bērziņa, kura strādā ar bērnu un pieaugušo drošas uzvedības analīzi un risinājumu meklēšanu ar spēļu palīdzību, Rīgas pašvaldības policijas pārstāve Aija Lilenfelde un Ģimenes studijas klausītājs tētis Jānis Savickis.

"Bērniem vienlīdz bīstama varētu būt gan ziema, gan vasara," uzskata Rīgas pašvaldības policijas pārstāve. Savukārt Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas bērnu ķirurgs Jānis Upenieks ir pārliecināts, ka nav tāda bīstamā vecuma, bērni ir jāpieskata jebkurā vecumā. Protams, „nav jāstāv visu laiku viņam aiz muguras un jātur īsā pavadiņā, bet kaut kāda vērība ir jāpievērš jebkurā vecumā”.

Likums nenosaka vecumu, kad bērns var sākt pats doties savās gaitās, parasti tas saistās ar skolās laiku, varbūt vēl ne gluži pirmo klasi. Bet otrklasnieks jau varētu pats doties kaut kur, pie nosacījuma, ka vecāki ir pārliecināti, ka bērns ceļa posmu, kas viņam jānoiet, veiks atbildīgi.

Likums nosaka, ka bērnus, kas jaunāki par septiņiem gadiem nedrīkst atstāt uzraudzīt bērniem, kas nav sasnieguši 13 gadu vecumu.