Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Statistika liecina, ka Latvijā joprojām ir daudz šķirto ģimeņu. Un nereti bērni šķiršanās gadījumā kļūst par strīdus objektu. Turklāt ne vienmēr strīds ir par labāko bērna vajadzību nodrošināšanu, bet par atriebšanos, - ja tu šitā, neredzēsi bērnu! Par to, kā tādās situācijās jūtas bērns un kā nepieļaut to, ka strīdos galvenais ierocis ir bērni, saruna Ģimenes studijā. Raidījumā uzklausām divu mammu – Ilzes un Agitas – pieredzes stāstus. Situācijas analizē un skaidro Sertificētu mediatoru padomes priekšsēdētāja Kristīne Dārzniece un Tiesībsarga biroja Bērnu tiesību nodaļas vecākā juriste Laila Henzele.

Uzklausījusi Ilzes un Agitas stāstu, Kristīne Dārzniece atzīst, ka ikdienā saskaras ar šādiem stāstiem. Pat tad, ja spriedumi ir panākti, tie nestrādā, ja puses tos negrib pildīt. Bērns ir tiešais upuris, jo viņam liegta saskarsme

Tiesībsarga biroja bērnu tiesību nodaļas vecākā juriste Laila Henzele apliecina, ka šādi stāsti ir ikdiena un, laikam ejot, šie stāsti paliek nežēlīgāki.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Amanda Vēja skaidro, kā jūtas bērns gadījumā, kad vecāki šķiras. Šķiršanās bērnam ir traumējoša jebkurā gadījumā.

Tieslietu ministrijas Starptautiskās sadarbības departamenta juriste Anna Čekanovska skaidro, kā risinot pārrobežu strīdus, iesaistās ministrija, ja kāds no vecākiem bez otra piekrišanas aizved bērnu uz citu valsti.

 

Šogad ar valsts atbalstu mediācijas procesu sākušas 192 ģimenes ar bērniem un 90 gadījumos panākta pilnīga vai daļēja vienošanās. Valsts ģimenes strīdu risināšanā piedāvā izmantot nevis tiesas, bet mediatorus, pirmās piecas konsultāciju stundas apmaksājot.