Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Šobrīd pavasarī vēl pirms nākamā 1. septembra topošo pirmklasnieku vecākiem galvenais „nestresot”, lai to nepārnestu uz bērnu. Bērniem jāstāsta pozitīvas lietas, tad arī viņš būs pozitīvi noskaņots un būs atvērts skolas gaitām, vērtē raidījuma Ģimenes studija viešņas.

Tas ir tikai šķietami, ka 1. septembris un jaunais mācību gads aiz kalniem. Topošo pirmklasnieku vecākiem tieši pavasaris ir aktuālākais pārdomu laiks un bērna gatavības pirmajai klasei izvērtēšanas laiks. Kas jāmāk, kas jāzina un vai bērns var būt skolai “pārgatavots”, par to saruna Ģimenes studijā. Raidījuma viešņas Ogres 1. vidusskolas psiholoģe Jolanta Lamstere, Rīgas 64. vidusskolas sākumsskolas skolotāja Anita Līne un pirmklasnieka mamma Lana Korkla.

„Man bija svarīgi, lai bērns gan sociāli, gan emocionāli varētu droši ieiet skolā,. Lai ietu ar prieku, neraudātu, lai viņam būtu priecīgs prāts,” pieredzē dalās Lana Korkla.

Bērns ir sagatavots skolai, ja viņš ir apguvis pašapkalpošanās prasmes – pats prot saģērbties, pats prot paēst. Tāpat bērnam, uzsākot skolas gaitas, ir jārunā visas skaņas, tas attiecas uz sarežģīto „r” un „l” pareizu izrunu. Citādi rakstot, var kaut kas sajukt. Svarīgi, lai bērns prot turēt rakstām, bērnudārzā, kad krāso un zīmē, vajadzētu pievērst uzmanību rakstāmrīku satvērienam. Vecāki daudz vairāk pievērš uzmanību sava topošā pirmklasnieka rakstīt un lasītprasmei, mazāk pievēršot uzmanību emocionālai sagatavotībai un bērna vēlmei doties uz skolu.

Tāpat būtu ieteicams, lai vecāki zinātu, kāda bērnam ir grūtības, kas varētu traucēt mācīšanos un stāstītu par tām skolā.