Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Vecākiem jāapzinās un jāsaprot, ka suns, ko paņems bērnam, būs vairāk vecākiem.

"Var spēlēt spēli, ka dzīvnieks ir bērnam, bet skaidri jāsaprot, ka nevaram no bērna prasīt solījumu, ka viņš par dzīvnieku rūpēsies arī pēc gadiem," skaidro dzīvnieku uzvedības psiholoģe Inga Cerbule. Suņa dzīves laikā bērnam var būt savi bērni un padsmitnieka vecumā apsolītais pēc laika nebūs spēkā.

Bērna vēlmi pēc mājdzīvnieka var unun vajag atbalstīt, ja ir vieta, laiks, nauda un ja vecāki togrib.

Bērns uzstājīgi lūdzas mājdzīvnieku. Kā izvērtēt, vai ģimene un tās jaunākie locekeļi ir gatavi uzņemties atbildību par suni, kaķi vai zivtiņām? Vai dzīvnieka iegāde tomēr ir visas ģimenes atbildība? Raidījumā Ģimenes studija runāsim ne tikai par cilvēku atbildību, iegādājoties mājas mīluli, bet arī par labturības, drošības un higiēnas aspektiem, kā arī interesēsimies, kādas ir piemērotākās suņu un kaķu šķirnes, ja mājās ir mazs bērns... Studijā diskutē četru bērnu māmiņa mamma, Latvijas Labradoru un retrīveru šķirnes suņu audzētāju kluba ciltsdarba vadītāja Ieva Popēna, dzīvnieku uzvedības psiholoģe Inga Cerbule, Latvijas Kinoloģiskās federācijas kinoloģe Svetlana Matveja un pediatre Anna Birka.

Tāpat, izvēloties paņemt mājās dzīvnieku, jāatceras, ka tā nebūs dzīva spēļlieta bērniem. Izvēloties suni, jāsargā bērni no suņiem un suņi no bērniem. Ne bērns, ne suns nekad nav par mazu, lai mācītu viņiem dzīvot kopā.

Ieva Popēna norāda, ka arī piecgadniekam var paskaidrot, kāpēc suni nevar ģimenē paņemt.