Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Aizliegšana ir sliktākā aizsardzības metode. Ir jāatļauj, bet ir jābūt līdzās, jo virtuālā pasaule ir mūsdienu realitāte. Ja vecāki nejūtas pietiekami kompetenti vai informēti kādos jautājumos, viņa atbildība ir meklēt informāciju un skaidrot bērnam, atzīst diskusijas dalībnieki raidījumā Ģimenes studija.

Draudi bērniem, par ko nezina pieaugušie, jeb kiberbiedēšana, ko puse vecāku neuztver nopietni. Tikai puse vecāku (48%) raizējas par to, ka viņu bērni var kļūt par kiberiebiedēšanas upuriem, to apliecina "Kaspersky Lab" un neatkarīgās aģentūras "B2B International" kopīgi veiktā pētījuma rezultāti.

Studijā diskutē programmatūras kompānijas Kaspersky Lab rīkotājdirektors Baltijā Andis Šteinmanis, komunikācijas aģentūras "A.W.Olsen & Partners" pārstāve Olga Kazaka, portāla „draugiem.lv” radošais direktors Guntars Meluškāns, centra „Dardedze" klīniskā psiholoģe Liene Nikolajeva un tētis un aktīvs sociālo tīklu lietotājs Normunds Puzo.

Ar samērā jauno terminu "kiberiebiedēšana" apzīmē pazemošanu vai vajāšanu internetā. Tā kā šie draudi ir parādījušies visai nesen, daudzi vecāki nav informēti par tiem un neuzskata tos par bīstamiem, tāpēc viņi neveic nekādus pasākumus, lai aizsargātu savus bērnus no iespējamām problēmām. Latvijā par savu bērnu draugiem sociālajos tīklos ir kļuvuši 6% aptaujāto vecāku, bet bērnu darbību tīmeklī uzrauga vien 19% aptaujāto.