Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


“Lai arī ir tikai piecas dejas, nemaz nevedas tik viegli, ir vajadzīgas daudzās atkārtošanas. Dejai ir jābūt kājās,” par gatavošanos vasarā gaidāmajiem Dziesmu un deju svētkiem stāsta Liene Sondore.

Uztura speciāliste Liene Sondore ir bieža viešņa Latvijas Radio raidījumos, taču šoreiz viņu iepazīstam kā dejotāju, jo kopā ar vīru Agri dejo grupā “Dzirnu senči”. Kā "Dzirnu senču" dejotāji gatavojas Vispārējiem latviešu Dziesmu un deju svētkiem, stāsts Ģimenes studija.

Šobrīd dejotāji gatavojas skatēm, atlaides nav nekādas. Deju kolektīva “Dzirnu senči” dejotāji divas reizes nedēļā satiekas mēģinājumos deju skolas “Dzirnas” telpās, lai mēģinājumā, kas ilgst vismaz pāris stundas, kaldinātu savus dejas soļus. Un vēl ir arī koncerti kopā ar citiem kolektīviem brīvdienas, lai labāk sajustu sevi uz skatuves.

“Lietām, kas mums patīk, vienmēr var atrast laiku. Vajag tikai iesākt, tad ieiet ritmā, un notiek,” tā par aizraušanos ar deju bilst Agris.

Savukārt Liene uzskata, ka cilvēkam jābūt kādam hobijam ārpus darba. “Divas trīs stundas aizmirstam par to, kas ikdienā esam. Man tā ir sava veida terapija. Jābūt kaut kam tādam, kāpēc mirdz acis.

Ja acis mirdz, nav grūti divas reizes nedēļā atnākt,” uzskata Liene. Viņa tajā pašā laikā arī bilst, ka ir jau reizēm citi vilinājumi, bet “tas ir darbiņš, kas jādara. Tikai tā kopā varam tikt  uz svētkiem”.

“Dzirnu senči” ir draugi un gandrīz nemainīgā sastāvā kopā dejo jau desmit gadus. “Vainīgie” deju grupas izveidē bijuši pašu bērni, mammas un tēti veduši uz dejošanu “Dzirnās”, līdz reiz Agris Daniļevičs aicinājis kādā projektā iesaistīties vispirms mammas un tad jau arī tēti aicināti līdz. Tiesa, Lienes un Agra meitas šobrīd “Dzirnās” nedejo, bet vecāki ir pārliecināti, ka pēc laika atkal atgriezīsies.

“Fantastiski forši skolotāji. Ja arī reizēm dabūjam pa mici, ka kāds neatnāk uz mēģinājumu vai darba dienas nogurums ir pārņēmis, mēs jau neuzmetam lūpu, nākam un darām,” atklāj Liene.

“Deju mācīšanā ir vairāki līmeņi, viens ir iemācīties nodejot, otrs jāieliek emocija. Pasniegt tā, ka visi dejotāji to sajustu un spētu realizēt. Visu cieņu skolotājiem, kas to panāk,” par dejošanu saka Agris.

Liene arī atgādina, ka, gadiem ejot, ir arī vairāk jākustas. Tā varam sevi pasargāt no dažādām ligām. Veselā miesā vesels gars, tas jau ir sen zināms teiciens!