Fonda „Nāc līdzās!” jauniešu korī dzied gan neredzīgi un vājredzīgi jaunieši, gan jaunieši ar garīgās attīstības un arī ar kustību traucējumiem. Tagad bērniem pievienojušies arī viņu vecāki un draugi. Diriģenta Rūdolfa Bērtiņa uzdevums – ne tikai sagatavot kori Dziesmu un deju svētkiem, arī saprasties ar kora dalībniekiem. Latvijas Radio raidījums “Ģimenes studija” viesojas fonda “Nāc līdzās!” jauniešu kora mēģinājumā.

Kora mēģinājumi notiek Juglas mūzikas skolā reizi nedēļa svētdienās, jo kopā dziedāt satiekas ne tikai cilvēki no Rīgas un tuvākās apkārtnes, bet dziedātāji ierodas arī no Aizputes, Balviem, Rēzeknes, Dobeles, Siguldas un Cēsīm. Kora mērķis ir piedalīties Latvijas valsts simtgades dziesmu deju svētkos, tā ir arī iespēja apliecināt, ka arī koris, kurā dzied cilvēki ar īpašām vajadzībām spēj iekļauties dziesmu svētku lielajā kopkorī.

“Viņi man daudz vairāk dod dzīvē, nekā es viņiem spēju iedot. Viņi man iemāca pacietību. Esmu diezgan nepacietīgs cilvēks, gribu visu ātri. Brīdi, kad gribu bļaut, es smaidu. Viņi labi jūt manu iekšējo emocionālo stāvokli, kāds atnāku uz mēģinājumu,” atklāj Rūdolfs Bērtiņš. “Mēs mēģinām parādīt, ka šie īpašie cilvēki var labi dziedāt.”