Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


"No vairākiem simtiem bērnu, kas nepieņemas svarā, ļoti nopietns iemesls būs vienam," vērtē ārste Ilze Grope.

"Viens no vienkāršākajiem iemesliem, kāpēc bērns kārtīgi neaug, viņš kārtīgi neēd," turpina ārste. "Ja ir aizkavēšanas augšanā un svara pieauguma ziņā, ārsti vecākiem iesaka rakstīt bērna pārtikas dienasgrāmatu – ko ēda, cikos un cik daudz apēda. Reizēm mēdz būt, ka bērns neēd pusdienas, brokastis un vakariņas, bet viņš apēd desmit konfektes, piecus cepumiņus, trīs ābolīšus. Viņš ēd nepārtraukti un ēdienreizē viņam nav izsalkuma sajūtas un viņš neēd."

Nesen aizvadīta Starptautiskā bērnu veselīgas augšanas diena. Tās mērķis ir pievērst uzmanību tam, cik svarīgi sekot līdzi bērna auguma un svara attiecībai, veicot regulāras pārbaudes. Bērna augšana no vienas puses ir pašsaprotams process, no otras – gana sarežģīts. Kas to veicina un kas to var kavēt? Kāpēc nepieciešams sekot līdzi bērna augšanas parametriem ne tikai laikā līdz gada vecumam, kas liecina par to, ka bērns augšanā atpaliek vai tieši pretēji - krietni skrien pa priekšu saviem vienaudžiem, un kas jāzina vecākiem, lai pārliecinātos, ka bērns tiešām ir vesels un kādas saslimšanas, sekojot līdzi augšanas parametriem, var veiksmīgi atklāt, Ģimenes studijā skaidro Pediatru asociācijas prezidente, asociētā profesore Ilze Grope un endokrinoloģe Iveta Dzīvīte-Krišāne.

Līdz gada vecumam katru mēnesi arī pašiem vecākiem vajadzētu piefiksēt, cik bērniņš sver, cik ir krūšu un galvas apkārtmērs, cik viņš ir garš. Pēc gada vecuma reizi pusgadā bērns būtu jānosver un jānomēra. Ja bērns bieži slimo, viņš ir jāsver un jāmēra biežāk, nekā reizi pusgadā.