Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Kopā ar viesu nama „Mīlmaņi” saimnieci Ingu Dikmani dodamies ekskursijā pa Gulbenes novada Gaujasrēveļiem. Pēc tās vidzemnieku iecienītais ēdiens – siltie grūbu salāti – un ar dārzeņiem pildīts līnis garšo vienkārši lieliski.

Viesu namā Inga Dikmane pārsvarā rosās kopā ar Sandru Daudziņu, bet par savu ģimeni sauc visus Gaujasrēveļu iedzīvotājus, jo ģimenes locekļi ir tie, kas cits citu atbalsta. Tieši tā ir Gaujasrēveļos, kur cits ar citu prot kooperēties, ja kaimiņam kaut kas jādara, tad pa priekšu izdarīs kaimiņam un tikai tad savus darbus.

Gaujasrēveļi atrodas upes augštecē. Inga Dikmane bilst, ka Gauja ir maģiska upe.

“Nezinu, vai to saprot tie, kas nedzīvo pie šīs upes. Gaujā ūdens ir salds, Gauja dod spēku, enerģiju. To spēj saprast tie, kas pie upes dzīvo. Upes maģija,” tā Inga Dikmane.

Šobrīd Ingas Dikmanes dzīve rit starp Rīgu, kur dzīvo pārējā ģimene un daļu nedēļas arī Inga, un Gaujasrēveļiem. Taču Inga Dikmane domā, ka varētu kādreiz pavisam pārvākties uz Gaujasrēveļiem, jo Rīgā ir grūtāk sevi garīgā un fiziskā formā noturēt, grūti būt disciplinētam un motivētam, ja apkārt ir citi kairinājumi un izklaides. Turklāt, dzīvojot Gaujasrēveļos, nevar tā vienkārši ieslīgt dīvānā pie televizora pēc darba. Tas arī Mīlmaņu saimniecei nemaz nepatīk, viņai patīk kustība.

 

Ingas Dikmanes piedāvātās receptes

Cepti līņi

Iztīra līni un iesāla.

Uz pannas sacep sīpolus, ķiplokus un tomātus un liek kā pildījumu zivīs. Tad apsmērē zivi ar krējumu, kas papildināts ar garšvielām (pēc izvēles).

Liek cepeškrāsnī un cep, kamēr gatavs.

Karstie grūbu salāti

Vispirms vāra grūbas. Lai to vārīšanas laiks būtu īsāks, vēlams tās iepriekšējā vakarā apliet ar ūdeni un pamērcēt. Ja tas nav izdarīts, var arī skalot vairākas reizes un tad sautēt uz lēnas uguns. Vārīšanas laiks ir no stundas (izmērcētām grūbām) līdz pat piecām stundām (nemērcētām). Vārot jāseko, lai katlā ir pietiekami daudz ūdens un vajadzības gadījumā tas jāpapildina. Garšīgāk ir, ja grūbas vāra buljonā nevis ūdenī.

Pannā apcept sagrieztus sīpolus un burkānus. Noņem no pannas. Tad apcep sēnes. Sacepto  piejauc klāt grūbām  Var apcept arī citas saknes – selerijas, puravu, kas tajā brīdī pieejams.

Cepti āboli ar biezpiena cepurītēm

Uz cepamās pannas saliek uz pusēm pārgrieztus ābolus, kuriem izgrebti vidi. Pilda ar biezpienu, kas sajaukts ar olu, cukuru un žāvētiem augļiem. Cep, kamēr āboli mīksti.