Ģimenes studija dodas uz Īslīci uz SOS ciematu, kur lieliskā SOS mamma Anita Ozola jeb kā bērni viņu dēvē - Anitiņa, audzina piecus bērnus. Kopā viņi gatavo savus īpašos uzkodu cepumus, stāsta saruna par dzīvi, sadzīvi un prieka mirkļiem SOS ģimenē. Anita audzina piecus bērnus: divus Andrus – lielo, kuram ir 16 gadi, un mazo, kuram ir 14 gadi, 14 gadi ir arī Ērikam, bet Markusam ir 11 gadu un Kristiānai – 10. Šoreiz viņi demonstrē savas pavārprasmes, gatavojot to, kas vislabāk padodas.

Lielais Andris sporto, mācās par auto mehāniķi un sacer hip-hop mūziku. Ēriks trenējas florbolā, savā komandā viņš ir vārtsargs un viņam patīk gatavot ēst. Kristāna zīmē, nodarbojas ar moderno amatniecību, tāpat arī sporto un labprāt gatavo. Mazais Andris ārpus skolas ir velo mehāniķis velo pulciņā un, protams, pats arī brauc ar riteni. Viņa aizraušanās ir dažādu figūru veidošana no papīra. Arī šoreiz, tāpat kā iepriekšējā reizē, kad Ģimenes studija viesojās “Kļaviņās”, nav aktīvā sportiskā Markusa. Anita “Kļaviņās” par mammu strādā jau 12 gadus. 

Uzkodu cepumi

Nopērk veikalā kārtaino rauga mīklu. Protams, ja vēlas, var to pagatavot arī paši.

Mīklu izrullē un ar piparkūku formiņām izspiež vēlamās figūriņas. Cepumiņus liek uz pannas, apziež ar olu un pārkaisa ar sēkliņām, ķimenēm un sāli vai kanēli un cukuru, atkarībā no tā, vai vēlas sāļos vai saldos cepumiņus. Cep gaiši brūnus.

Pasniedz ar tēju vai kafiju.

 

Ar Īslīces ciemata mājiņas „Kļaviņas” SOS mammas Anitas Ozolas ģimeni tikāmmies jau Lieldienu nedēļā, kad runājām par to, kāds ir SOS ģimenes modelis, kas SOS ģimenes un SOS ciematus atšķir no bērnu namiem.