Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Viņa mīlestība ir Itālija. Šīs zemes garša un ēšanas kultūru viņšiepazinis dzīvojot Romā. Gatavojot itāļu maltīti, liepājnieks Kaspars Šupiņš Ģimenes studijai stāsta, kāpēc atgriezies dzimtajā pilsētā un kā ar Itālijas garšu cenšas aizraut šejienes iedzīvotājus.

Ceptas jūras ķemmītes

Porcija vienai personai: 4 gab. jūras ķemmītes, 1 Latvijā audzēts tomāts, svaigs baziliks no pašu vai kaimiņa dārza, protams, paņemts ar atļauju.

Pagatavošana. Uzkarsējam pannu, līdz sāk nedaudz dūmot. Tad uz tās jūras ķemmītes liekam pulksteņrādītāja virzienā, lai vieglāk būtu zināt, kādā secībā būs jāapgriež.

Jūras ķemmītes nav ieteicams iepriekš sagatavot ar garšvielām. Sāli, svaigus piparus, citronu ir ieteicams lietot, kad ķemmītes ir uzliktas uz pannas, lai tās pēc cepšanas būtu sulīgas.

Katru pusi cepam aptuveni 20 - 30 sekundes, līdz paliek zeltaini brūnas.

Kad ķemmītes apceptas no abām pusēm, liekam uz šķīvja vai kāda cita trauka, lai nedaudz “atpūšas”.

Pa to laiku sagriežam tomātus un svaigu baziliku. Ar baziliku sajauktos tomātus izmantojam gan kā dekorāciju, gan kā piedevas.

Grilētas tīģergarneles ar ceptiem dārzeņiem

Vienai porcijai izmanto 5 gab. tīģergarneles (bez galvas un tīrītas), daiviņu ķiploka, ½ laima vai citrona, 1 tējkaroti čili mērces, baklažānu, cukīni, sīpolu, olīvas, saldo papriku, svaigu burkānu, balzamiko krēmu, 25g konjaku, sviestu.

Pagatavošana. Uzkarsējam pannu, pievienojam sviestu, saspiežam ķiploku ar mizu un liekam iekšā uzkarsētā pannā (nevajag nomizot ķiploku, citādi cepoties tas apdegs un būs rūgta piegarša).

Kad sviests ir izkusis un ķiploks nedaudz apbrūninājies, izņemam ķiploku laukā no pannas, jo visu savu aromātu tas ir jau atdevis. Sviestā ievietojam notīrītās garneles. Cepam aptuveni 20 sekundes un apgriežam, lai sāk nedaudz palikt sarkanas. Pievienojam sāli un piparus. Pievienojam konjaku, uzspiežam citrona vai laima sulu, lai garneles nedaudz apņem liesmas. Uguns šovs pannā!

Kad garneles ir jau sarkani zeltainas, pievienojam čili mērci. Un ņemam nost pannu no uguns, lai garneles nepārceptos un būtu sulīgas. Pievienojam svaigo baziliku.

Tālāk ņemam sagatavotos dārzeņus un liekam cepties uz tīras grila pannas vai parastas pannas. Uzkarsējam nedaudz pannu, bet neliekam ne sviestu, ne eļļu, jo, liekot dārzeņus uz pannas, pievienosim balzamiko krēmu.

Dārzeņus apcepam, lai nedaudz vēl būtu cieti, jo noņemot no pannas, cepšanās process, joprojām notiek.

Dārzeņus pasniedzam kopā ar mūsu sulīgām tīģergarnelēm. Ieteicams baudīt kopā ar baltvīnu.

Novēlam Jums Labu apetīti!