Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Iemesli tam, kāpēc cilvēki interesējas par ģenialoģiju, ir dažādi, norāda sociālantropoloģe Aivita Putniņa. Latvijā cilvēkiem ir svarīgi uzzināt sīkās detaļas un mēģināt iztēloties. Tas veido fantāziju un vēstures naratīvu, kas mums ir pietrūcis. Portāla Nekropole.info veidotājs Aivars Borovkovs uzskata, ja daudzi raksta katrs savu subjektīvu vēstures stāstu, kopējā aina veidojas objektīvāka.

Mūsdienās ir daudz vairāk iespēju pētīt savu dzimtu, ir pieejama informācija. Agrāk, ja arī cilvēku interesēja radu raksti, viņam nebija iespējas piekļūt informācijai. Ar ko sākt, ja ir vēlme pētīt savas ģimenes un dzimtas vēsturi?

Pētot senču likteņus, savas dzimtas saknes, cilvēks var labāk izprast pats sevi un izskaidrot daudzus notikumus savā dzīvē. Kā izzināt sevi, pētot savu vēsturisko piederību? Kā senču loma ietekmē mūsu likteni? Ar ko sakņu pētniecība Latvijā atšķiras un kas ir radniecības antropoloģija, diskutējam raidījumā Ģimenes studija. Un galu galā ar ko sākt, ja gribam uzzināt, kādi bijuši mūsu vec-, vec-, vecvecāki un vēl tālāki senči.

Diskusijā par ģimenes vēstures pētniecību piedalās arī dzimtas koku pētnieks, interneta vietnes ciltskoki.lv veidotājs Egils Turss un Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts vēstures arhīva eksperte Dace Plīkša.