"Svarīgākais nav summa, bet sabiedrības viedokļa maiņa. Katru gadu akcentējam kādu noklusēto problēmu (..) šogad mērķis bija nevis savākt naudas summu, bet iekustināt sabiedrību, skaļi visiem pateikt, ka bērnunams nav risinājums, visiem bērniem vajag ģimeni," atzīst Jānis Erts.

To ģimeņu atbalstam, kuras ir gatavas uzņemt pie sevis bez vecāku aprūpes palikušos bērnus, labdarības maratonā "Dod Pieci" saziedota rekordliela summa -  358 121 eiro. Raidījumā Ģimenes studijā atskatāmies uz līdz šim paveikto, kā arī atbildam uz ziedotāju jautājumiem par to, kā programma „Plecs” šo naudu izmantos, un spriežam, kāds atbalsts ģimenēm visvairāk ir nepieciešams. Raidījuma viesi "Dod pieci" idejas autors Jānis Erts, audžumamma, “Dod pieci” vēstnese Evita Puriņa un Labklājības ministrijas Bērnu un ģimenes politikas departamenta direktore Linda Liepa.

Evita Puriņa arī piekrīt, ka nauda šoreiz bija otrā plānā, kaut liels prieks par savākto summu. "Arī ģimenē, kad izšķiras pieņemt bērnu, primārais nav jautājums par naudu, tas ir tikai viens aspekts," atzīst Evita Puriņa. "Arī šoreiz svarīgāks ir jautājums par sabiedrības uzmanību, tās iekustināšanu. “Dod pieci” nevar nošķirt no “Sistēmas bērniem” - milzīgā uzmanība vienai tēmai un problēmai, kuru ilgus gadus esam izlikušies nemanām. Sabiedrībai atvērtas acis, tas ir lielākais ieguvums, visa kustība, kas tagad notiek, likumsakarīgs un patīkams turpinājums. Runa nav par audžuģimenēm, bet par cilvēkiem, kas pirmo reizi, iespējams tik daudz dzirdēja par bērnunama bērniem, par pamestiem bērniem."

Linda Liepa atzīst, ka ir liels prieks, ka šādā projekta sasaistās dažādas nevalstiskās organizācijas, mediji, lai veicinātu iespēju bērniem, kuriem nav vecāku, nokļūt ģimeniskā vidē. Viņa arī skaidro, kā mainīsies valsts finansiālais atbalsts ģimenēm, kas uzņem bērnunamu bērnus. 

“Ne visi var ziedot, ne visi var uzņemt ģimenē bērnu, bet visi varam kļūt redzīgāki, saprast un dažādi atbalstīt,” atzīst Evita Puriņa.