"Tipinām. Maziem solīšiem tuvojamies tam, lai novērstu vardarbību pret bērniem,” atsaucoties uz pašu izpētīto, raidījumā Ģimenes studija norāda Laila Balode. "Dinamika ir pozitīva: ja 2009. gadā aptaujā uz jautājumu, vai bērnus soda fiziski, 39 % atbildēja, ka nekad nevajadzētu, 2017. gadā šādu pašu atbildi sniedza 47% aptaujāto.”

Domas par to, ka fiziska sodīšana ir dažreiz attaisnojama, vecākiem nemainās - 47 % uzskata, ka dažkārt bērnu var disciplinēt ar sišanu, 39 % uzskata, ka tā ir privāta lieta, ko nevajadzētu aizliegt ar likumu, 54 % aptaujāto nemaz nezināja, ka jau ir likuma norma, kas aizliedz bērnu sist.

Tāpat 39 % aptaujāto atzīst, ka redz vardarbību pret bērnu apkārtnē, labpŗat iejauktos, bet nezina, kā to darīt. Tas rāda, ka cilvēki vēlas iesaistīties. Jāsaprot, kā vardarbību ieraudzīt un arī, kā to novērst.

10. oktobrī centrs “Dardedze” rīko ikgadējo konferenci par vardarbības pret bērnu novēršanu – šoreiz par tēmu "Kāds dārzs ir bērnudārzs?". Arī Ģimenes studija pirmdien galveno uzmanību pievērš disciplinēšanai bērnudārzā. Diskusija par pozitīvās disciplinēšanas metodēm, par bērnudārza un vecāku sadarbību, un arī - cik daudz vecāki zina un interesējas par bērnu disciplinēšanas metodēm bērnudārzos. Raidījumā diskutē un pieredzē par bērnu disciplinēšanu dalās centra "Dardedze" valdes locekle un Konsultāciju daļas vadītāja Laila Balode, pirmsskolas izglītības iestādes "Ābecītis" pārstāve Līvija Baļčūne un divu bērnu mamma Elīna Kļaviņa.