Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Katram Latvijas bērnam un jaunietim ir nepieciešams palīdzēt sastapties ar kultūras un mākslas notikumu, piedzīvot to augsti profesionālā līmenī, turklāt tai jābūt neatņemamai izglītības procesa sastāvdaļai. Ir daudzi pirmie soļi līdz nonākam līdz teātrim, līdz koncertam ar pilnu simfonisko orķestri.

Iniciatīvas ietvaros iecerēts, ka ikviens bērns neatkarīgi no tā, vecāki to vēlas vai ne, vai vecākiem ir iespējas to nodrošināt, vai ne, saņem iespēju būt Nacionālā teātrī, varbūt pie jūras, varbūt pie Daugavas lokiem, varbūt operā.

Personiska sastapšanās ar mākslas darbu daudz spēcīgāk rosina domāt par to, dod iespēju sarunāties ar mākslinieku.

Ir svarīgi, nevis sēdēt divas stundas un lasīt, kas ir opera, bet būtiskāk ir piedzīvot to. Lai kultūras notikumi būtu katra skolēna ikdiena, pašreiz tiek domāts, kas iekļaujams „Kultūras skolas somā”. Kultūras ministrija projekta "Kultūras skolas soma" izstrādi iekļāvusi šī gada prioritātēs - ar mērķi uzsākt tā īstenošanu 2018. gadā. Bet, ko paredzēs šis projekts un kad katram Latvijas skolēnam varētu būt sava kultūras soma, diskutējam Ģimenes studijā. Raidījuma viesi izglītības eksperte, Latvijas valsts simtgades biroja Izglītības un jauniešu projekta vadītāja Aija Tūna, Brocēnu vidusskolas vēstures skolotāja un Brocēnu novada izglītības metodiskā darba vadītāja Laura Miķelsone, izglītības eksperts Rolands Ozols un režisore Krista Burāne.

Daļai sabiedrības nav saprotama augsti kvalitatīvā māksla un nav arī vajadzīga. Sastapšanās ar profesionālo mākslu nav skolās sistemātiska.

Visbiežāk skatāmies, kā lauku bērnus atvest uz Rīgu, bet lielāka problēma ir, kā Rīgas bērnus vest uz novadiem. Rīgas bērniem veidojas “Rīgas centrēts” priekšstats par pasauli.

Jāmaina domāšana par kultūras un izglītības attiecībām.