Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Latvijā Piena bankas izveide šobrīd ir aizsākta. Pagaidām process ir pašā sākumā. Piena bankas izveide prasa arī līdzekļus. Amanda Smildzere skaidro, ka vismaz vēl divi gadi vajadzīgi, lai Latvijā izveidotu piena banku. Pirmām kārtām to veidojot tiek domāts par iekārtas iegādi, kas analizē mammas piena pamatsastāvu, kas ir svarīgi, barojot priekšlaikus dzimušu bērniņu.

Katru gadu vairāk nekā 1000 bērnu Latvijā dzimst priekšlaikus. Pirmajos dzīves mēnešos pareizam uzturam ir izšķiroša nozīme - mammas piens vismazākajiem dod spēku izdzīvot un attīstīties. Diemžēl ne visām mammām, bērniņam piedzimstot priekšlaikus, ir savs piens. Pētījumi liecina, ka labākā alternatīva mātes pienam ir donoru piens, tāpēc visās Eiropas valstīs, izņemot Latviju un Rumāniju, darbojas piena bankas. Kopā Eiropā ir 214 aktīvu mātes piena banku, Lietuvā darbojas divas, Igaunijā - viena. Par piena bankas izveidi saruna Ģimenes studijā. Stāsta ārste Latvijas Neonatalogu biedrības vadītāja Amanda Smildzere un priekšlaikus dzimušo bērnu vecāku biedrības "Esmu klāt!" pārstāve Laine Damberga, ar viņu kopā ar mazā Elza.

Ar mērķi izveidot Latvijā pirmo mātes piena banku Latvijas Neonatalogu biedrība un Bērnu slimnīcas fonds sadarbībā ar priekšlaikus dzimušo bērnu vecāku biedrību "Esmu klāt!", Nutricia un Rimi Latvia uzsāk vērienīgu labdarības kampaņu priekšlaikus dzimušo bērnu atbalstam.