Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Ģimenē noteikti ir jāpārrunā par atbildību, kas saistās ar kāda mājdzīvnieka ienākšanu mājā: ka tas ir uz ilgu laiku, ka lēmums jāpieņem izsvērti. Vecākiem jāņem vērā, ka bērna vēlmes mainās un viņš nespēj iedomāties perspektīvu 20 gadu garumā, kas varētu būt jāpavada kopā ar mājdzīvnieku, atgādina raidījuma Ģimenes studija viešņas.

Tāpat jāsaprot, kāds būs dzīvnieks, ne tikai gribu rudu vai melnu, bet kāds būs viņa raksturs. Jārēķinās arī ar izdevumiem dzīvnieka pārtikai un veselībai.

Patversmēs joprojām daudz pamestu, izmestu, nevajadzīgu un sakropļotu dzīvnieciņu, tāpēc dzīvnieku aizsardzības biedrība „Ķepu-ķepā” daudz runā par atbildīgu attieksmi pret mājdzīvnieka ienākšanu ģimenē. Kā rīkoties vecākiem, ja bērns ļoti vēlas mājdzīvnieku, un ko nozīmē atbildīga attieksme pret mājdzīvnieka ienākšanu ģimenē, skaidrojam Ģimenes studijā. Raidījuma viešņas dzīvnieku aizsardzības biedrības „Ķepu ķepā” dibinātājas un īpašnieces Gundega un Iveta Bideres, māsas Sabīne Atmata un Liene Porīte, kuras palīdz biedrībā „Ķepu ķepā” un palīdz pamestiem mājdzīvniekiem atrast mājas, un Evita Goša, kura stāsta, kā uzņemties atbildību par dzīvniekiem. Arī viņas ģimene palīdz rūpēties par patversmes dzīvniekiem.

Abas biedrības saimnieces brauc uz skolām, stāsta pašas un aicina stāstīt citus  tālāk, ka dzīvnieks nav rotaļlieta, ko pēc vasaras var nolikt plauktiņā līdz nākamai vasarai.

Cilvēkiem, pirms paņemt suni, iesaka mēnesi izmēģināt celties no rīta stundu agrāk un iziet pastaigā, un vakarā, kad gribas atlaisties dīvānā. Un vislabāk to darīt nemīlīgā gadalaikā.