Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Simts reizes pārdomāt, pirms paņemt dzīvnieku mājās, ir raidījuma Ģimenes studija viesu ieteikums visiem, kas domā, ka par viņu ģimenes locekli varētu kļūt kāds dzīvnieks.

Kā saprast un izvērtēt, vai ģimene ir gatava mājdzīvniekam, un kad būtu vērts tomēr atturēties no mājas mīluļa iegādes. Kā iesaistīt bērnus rūpēs par dzīvniekiem arī tad, ja mājdzīvnieku nav, Ģimenes studijā sarunājas veterinārārsts, kurš specializēja zoopsihiatrijā, kinologs Alberts Cipuštanovs, kuram pašam mājās ir suns un kaķis, un abi sadzīvo draudzīgi, Latvijas TV raidījuma „Ķepa uz sirds" producente un žurnāliste Inese Kreicberga, kuras mājās ir divi kaķi, savukārt, veidojot raidījumu jau septiņus gadus, viņa ir sapratusi, ka sunim vēl nav gatava, un Liene Zemīte, kuras ģimenē dzīvo runcis Niksons, karūsa Anna, suņu puika Foksis.

Pirms paņemt dzīvnieku savā mājā, labs ieteikums ir doties uz patversmi dienu pēc dienas, arī tad, kad līst vai snieg, staidzināt suni, rūpēties par citiem patversmes dzīvniekiem. Var iet arī uz zooveikalu un izvērtēt, kādas ir kopšanas izmaksas izvēlētajam dzīvniekam, kas būs jādara.

Inese Kreicberga atzīst, ka cilvēki ir kļuvuši atbildīgāki, izvēloties un iegādājoties mājdzīvnieku. Tam telefonsarunā piekrīt arī patversmes „Dzīvnieku draugs” direktore Solvita Vība. Viņa norāda, ka ir divi galvenie iemesli, kāpēc cilvēki atdod dzīvnieku patversmē – alerģijas, kā trešdaļa dzīvnieku nonāk no senioriem, kas netiek ar viņu galā. Tāpēc Solvita Vība arī iesaka izvērtēt, vai cilvēkiem būs ir fiziskā spēja uzņemties atbildību par dzīvnieku.

Populārākie mājdzīvnieki Latvijā šobrīd ir kaķi un suņi, tāpat cilvēki izvēlas mazos mīldzīvniekus – žurkas un bruņurupučus. Jaunums un modes lieta ir pundurēži.

Pirms paņemt mājās dzīvnieku svarīgi izvērtēt, cik laika varēs veltīt dzīvniekam, arī jāņem vērā, ka jārēķinās ar izdevumiem, ja būs nepieciešama medicīniskā palīdzība. Tāpat iāizvērtē arī bērna vecums, lai saprastu, vai ņemt dzīvnieku mājās