Ar Evitu Maurmani Ģimenes studijā tikāmies, kad pagājušā gada nogalē viņa stāstīja, kā plāno savu daudzbērnu mammas ikdienu, lai laika pietiktu ne tikai vīram un bērniem. Arī sev. Šoreiz saruna ne tikai par Maurmaņu ģimenes ikdienu, arī par to, kā viņi svin svētkus.

Maurmaņu ģimene Evita, Jānis un viņu bērni Roberts, Elza un Eduards dzīvo Cenu pagasta “Upeslejās”.

“Māja ir skaista, bet laimīgi te esam tāpēc, ka māja ir meža vidū, ir dīķis, pa sētu pastaigājas stirnas un sīļi,” stāsta Evita Maurmane.

Ģimene nodarbojas ar pirtslietām. Pašiem pirts ir tā, kas palīdzējusi atgriezties dzīvē pēc pārbaudījuma. Dzīve nav iespējama bez pirts, vēl viens ģimenes stūrakmens ir māksla. Visi esam lieli mākslinieki – stāsta dēls Roberts. Tētis Jānis saka, ka svarīga brīvības sajūta, dzīve harmonijā, ko sniedz lauku vide.

Evita atzīst, ka visu var paspēt, jo visi komanda un ģimenei ir vairāki čakli palīgi. Svētkos svarīgi ir saliedēt ģimeni, norāda Evita, bet nav tā sajūta, ka kaut kam ir obligāti jābūt. Kopīgi ceļojumi, izraušanās ārpus ikdienas ritma ļaut ieraudzīt to, kas ir mājās.

Biezpiena sacepums ir našķis, kas ģimenē top daudzos svētkos un arī reizēm ikdienā. 

Biezpiena sacepums

Sakuļ 4 olas, pieliek nedaudz cepamā pulvera (šķipsniņu), vanilīna cukuru  (trīs šķipsniņas), vienu glāzi cukura. Visu kārtīgi izmaisa, tad pievieno apmēram 1 kg  9% biezpiena. Samaisa. Vēl pievieno 400 g skābo krējumu (var aizstāt ar bezpiedevu jogurtu). Visbeidzot pieber apmēram pusglāzi mannas. Izmaisa. Mīklai jābūt šķidrai – tādā kā krējuma konsistencē.

Lej cepamajā traukā un cep cepeškrāsnī apmēram stundu 180 grādos. Labi garšo gan silta, gan auksta, gan ar ogām, ievārījumu, ķīseli utt.

 

Darbu un laika plānošana ģimenē. Vai palīdzēt var kalendārs?