Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


"Viena vienīgā lieta, kas šodien jāmāk gan skolēnam, gan pieaugušajam, ir prasme mācīties arvien lietas no jauna. Turpmāk tas būs arvien svarīgāk," raidījumā Ģimenes studija norāda Adriana Kauliņa.

Kārlis Andersons arī vērtē, ka izmaiņas cilvēkus gaida, jo paši cilvēki arvien biežāk maina profesijas, un tas nozīmē, ka ir visu laiku jāmācās, arī pasaule piedāvā jaunus izaicinājumus nepārtraukti.

Agrāk, kad mācījāmies - tā visbiežāk bija viena profesija un tad uz mūžu. Tagad viss ir citādi un eksperti sola, ka mūsdienu jaunieši dzīves laikā mainīs profesijas vismaz septiņas reizes, turklāt piecas no šīm profesijām vēl nemaz neeksistē. Par darba dzīvi nākotnē Ģimenes studijā diskutē Iespējamās misijas direktors Kārlis Andersons, Valsts izglītības attīstības aģentūras Profesionālās izglītības projektu departamenta direktore Elīna Purmale-Baumane un Swedbank Skolu programma "Dzīvei gatavs" idejas autore Adriana Kauliņa.

"Tehnoloģiju attīstībai ir būtiska loma globālajā attīstībā, bet ne mazāk nozīmīgas kā tehnoloģiju lietas ir prasmes sadarboties, komunicēt, kritiski un analītiski domāt, mobilizēties, veidot attiecības, empātija," uzskata Adriana Kauliņa. 

Izmaiņas nākotnē noteikti būs, kādas profesijas izslēgs tehnoloģijas, un tas piespiedīs mainīties, taču svarīgi, cik ērti cilvēks jutīsies ar pārmaiņām. "Jāpieņem, ka pārmaiņas ir normāls izaugsmes process. Bet tas nav viegli, jebkuram ir grūti pieņemt pārmaiņas, ir pretestība pret pārmaiņām," atzīst Kārlis Andersons.