Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


"Pirms uzdod kādu jautājumu citam, vajadzētu pajautāt sev, kāpēc to prasām, ko gribam ar to panākt? Bieži jautājums jau ir tā domāts, lai otram būtu neērti un noliktu viņu neērtā situācijā, raidījumā Ģimenes studija  norāda etiķetes speciāliste Irma Kalniņa.

"Ja jautājums, ko otrs uzdod, ir izraisījis šoka stāvokli, ko var pavadīt nosarkšana vai nobālēšana, tad saproti, ka šis ir jautājums, kas emocionāli destabilizē. Tad ir variants aizskatīt līdz desmit, ievilkt elpu un pateikt, ka es par šo nevēlos runāt, bet, lai to pateiktu, vajag diezgan lielu drosmi," bilst psihoterapeite Gunta Andžāne. "Otrs variants arī aizskaitīt līdz desmit, ievilkt elpu un uzdot aktīvu pretjautājumu. Dzīve pierādījusi, ka visiem interesē, kā iet otram, bet reti kurš grib stāstīt, kā pašam iet. Ja cilvēks jūt, ka ielauzies otra teritorijā, atvainosies, ja to nepamana, pats sāk stāstīt, kā viņam iet."

Kad jūs precēsieties? Un kad tad jums būs mazulis? Tie ir jautājumi, ko saņemam un mēdzam uzdot citiem, bet cik bieži aizdomājamies, ka tā patiesībā ir ielaušanās otra cilvēka privātā teritorijā. Kā sarunāties par personīgiem jautājumiem, jutīgiem un intīmiem jautājumiem, neaizskarot un nenodarot pāri sarunu biedram, diskutējam Ģimenes studijā. Raidījumā viešņas psihoterapeite Gunta Andžāne un profesionālās etiķetes, komunikācijas un protokola jautājumu speciāliste Irma Kalniņa.

Tie aizvainojošākie mēdz būt šablonveida jautājumi, kurus mēdz uzdot, jo laikam tā ir pieklājīgi, neiedziļinoties tajā, ko tas var nodarīt otram.