Gada pēdējo raidījumu Ģimenes studija pavada Dailes teātra izrādē „Niķa un Riķa stiķi”, tiekoties gan ar aktieriem, gan arī skatītājiem.

Par izrādi teikts: Šodien gandrīz neviens vairs netic, ka rūķi ir. Un, ja neskatās vērīgi, tos var arī nekad neieraudzīt. Bet viņi ir, turklāt ļoti spējīgi. Viņi spēj ieslodzīt istabā vēju, savākt maisā bailes, atklāt savas ēnas puses, četru minūšu laikā izmētāt visas mantas, piecu minūšu laikā iedzīt izmisumā vecākus, no kartona kastes uzbūvēt kosmisko raķeti, izēst veselu kasti saldējuma un saslimt, neganti lēkāt trakulīgas mūzikas pavadībā - lūk, spējas, kas piemīt vidējam rūķim. Runā, ka kādreiz tādas esot piemitušas arī cilvēku bērniem.

Lūkojot uz rūķu paveiktajiem darbiem un nedarbiem, arī bērni un vecāki gatavi stāstīt, kas tad ir īsti niķi un stiķi, kā arī atzīties savās šī gada veiksmēs un neveiksmēs un kaldināt nākamā gada plānus un solījumus sev. Raidījumā arī neliels atskats uz domām, izteikumiem un tematiem, kurus 2017. gadā aplūkojām un par kuriem diskutējām raidījumā Ģimenes studija.