Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Spēles un rotaļas ir bērna ikdienas galvenā nodarbošanās un uzdevums. Taču nereti tiek uzsvērts, cik svarīgi, lai arī vecāki veltītu savu laiku rotaļām ar atvasēm. Ģimenes studijā diskutējam, kāpēc tas ir svarīgi un ko darīt, ja ikdienas steigā zudusi ne tikai prasme, bet arī vēlme spēlēties? Raidījuma viešņas: psihoterapeite Līga Bernāte, fizioterapeite Līga Barone-Tamoviča un pirmsskolas metodiķe Iveta Pudāne.

Pieaugušie ļoti bieži aizmirst, ka bērnu galvenā nodarbošanās ir spēlēties. Bērns attīstās spēlējoties. Vecāki mūsdienās koncentrējas uz bērna attīstību un sasniegumiem,  daudz ved uz pulciņiem un nodarbībām un atņem laiku spēlēm. Bērns ir stresā, viņš nevar izpausties bez nosacījumiem un rāmjiem.

Ja bērnam fonā televizors, viņam mazinās spēja koncentrēties uz spēlēšanos. Viņš spēlējās īsāku laiku.

Līdz diviem gadiem bērniem ekrāns nav vajadzīgs, bet tas ir jautājums par to, cik paši vecāki ir gatavi ziedot savas ērtības un cik gatavi ir paši attīstīt savas prasmes spēlēties un piedāvāt kaut ko televizora vai telefona vietā.

Vecāki jūtas lepni, ka divgadnieks jau māk rīkoties ar planšetdatoru.  Tomēr vecāki nezina, cik vērtīga ir kopīga rotaļāšanās, un vecākiem arī negribas spēlēties.

Arī bērniem vajag dot laiku pagarlaikoties.

Jo ilgāk bērns spēlējas, jo labāk, jo vairāk spēj sevi nodarbināt un iesaistīt dažādās spēlēs, jo mazāka viņam būs vēlme pusaudža vecumā iesaistīties riskantās lietās.

Vēlme spēlēties nebeidzas nekad, mainās tikai spēles veids.