Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Bērni visu uztver nopietni, viņi tic vecākiem. Mūsu uzskati, novērtējums reizēm viņiem skan kā spriedums. Kā sarunāties ar bērniem tā, lai viņi klausītos un sadzirdētu, kā sakārtot attiecības strīdīgos jautājumos, neradot atvasēs mazvērtības kompleksus? Kā vecākiem gūt pārliecību par savu audzināšanas metožu pareizību un kādas ir paliekošas sekas pēc nepiemērotu audzināšanas metožu pielietošanas, raidījumā Ģimenes studija disktutē psiholoģes Kristīne Dūdiņa un Dace Čible un vecāki: divu bērnu mamma Lita Konopore un trīs bērnu tēvs Andris Sējāns.

Ja bērni jūt vecāku cieņu, viņi ciena arī savus vecākus, tas ietekmē savstarpējo komunikāciju ģimenē.

Vecākiem ir vērts padomāt, ka nevaram tikai prasīt no bērniem, svarīgi, cik mēs dodam, jāvērtē, cik daudz esam gatavi ieguldīt sava laika. Būtisks moments savstarpējo attiecību veidošanā ir, vai darām kaut ko kopīgu, kas dod mums visiem prieku – spēlējam galda spēles, braucam pa kalniņu. Būtiski, ka vecāki neuzspēlē šo prieku. To labi var pamanīt. Tas padara savstarpējo komunikāciju veiksmīgāku.

Mūsdienās vecāki vēlas būt liberālāki un demokrātiskāki attiecībās ar bērniem un ir grūti saprast, kur ir robeža, lai saglabātu vecāku lomu. Kā saglabāt cieņu, bet nebaidīties pateikt skaidri savu nostāju.

Mūsdienās ir gana daudz informācijas par bērnu audzināšanu, bet tajā var arī apjukt. Var palasīt, bet būtiskākais ir katram pašam pieņemt lēmumu un atrast pareizo ceļu.

Ja bērnam nepārtraukti atgādina: tu esi šmulis, tūļa, vēl kas, tas ietekmē bērna pašnovērtējumu, tas „uzliek zīmogu”.