Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Runāt par elektroniskajām cigaretēm rosināja kāda klausītāja, kura savukārt skolā informēta par to, ka jaunieši skolā smēķē elektroniskās cigaretes. To, ka arī šāds smēķēšanas veids kļūst aktuāls jauniešu vidū apliecina arī Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas direktora vietniece Ritma Tīrumniece. Skolā pat veikts eksperiments, iegādājoties vienu cigareti, kas jāuzpilda un demonstrējot to kolēģiem. Skolotāji pat nav pamanījuši, ka kolēģes rokās ir cigarete. Meklējot vēl tālāk, Jelgavas skolotāji kopā ar Atkarības profilakses kabineta speciālistiem atklājuši, ka šķidrumam, ko pilda elektroniskajās cigaretēs ir tās paša, kas parastajās cigaretēs, tikai izteikta smalkāk.

Par elektroniskām cigaretēm runāts arī ar skolēniem, bet Tīrumniece atzīst, ka tas jādara ļoti uzmanīgi, lai viņus nerosinātu pamēģināt tās lietot. Tīrumniece atzīt, ka viņu uztrauc tas, kas ir šīs cigaretes sastāvā.

Arī uzrunātie skolēni atzīst, ka skolās tās lieto un ir daudz vieglāk lietot un noslēpt no skolotājiem. Bet skolēni uzskata, ka tās nav izplatītas.

Slimību profilakses un kontroles centra pētījums liecina, ka 22 procenti skolēnu ir pamēģinājuši smēķēt elektronisko cigareti. Tie gan ir 2011. gada dati.

Studijā par elektronisko cigarešu smēķēšanu saruna ar psihoterapeiti, biedrības "Esi brīvs" valdes priekšsēdētāju Daci Caicu. Viņa bilst, ka elektroniskā cigarete ir "tāda stilīga rotaļlietiņa", ļoti mūsdienīgi, smalki. Caica atzīst, ka ir dzirdējusi gadījumus, ka pat stundu laikā ievelk dūmu.