Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Smēķēšana grūtniecības laikā ir lielākā vardarbība pret nedzimušu bērnu, bilst pulmonologs Alvils Krams.

Tomēr 15 - 25 procenti grūtnieču smēķē, viņas zina, ka tas ir slikti, bet nezina, kas ir sliktais. Informācijas par smeķēšanas kaitīgumu ir pieejama, bet cilvēkiem ir grūti atteikties no šī ieraduma, no atkarības.

Raidījumā Ģimenes studija saruna par smēķēšanu, vairāk vērības pievēršot pusaudžiem, kas smēķē, un topošajām māmiņām, kas nespēj atteikties no cigaretēm. Kāpēc tik plaši pieejama informācija par cigarešu nodarīto postu gaidāmajam bērnam tomēr neattur pīpēt katru desmito grūtnieci Latvijā un kā meitenes un zēnus motivēt nekļūt atkarīgiem no cigaretēm jau pusaudža vecumā? Studijā Rīgas dzemdību nama ginekoloģe Vija Veisa, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas perinātālās diagnostikas speciāliste daktere Ieva Mālniece, ārsts-pulmonologs Alvils Krams, Rīgas Sociālā dienesta Atkarību profilakses sektora vadītāja Kristīne Mozerte un mūziķe un mamma Māra Upmane-Holšteina.

Smēķējošai sievietei ir grūtāk ieņemt bērniņu, bieži šis bērns piedzimts priekšlaicīgi. Ja grūtniece ir smēķējusi, bērnam pirmā dzīves gadā ir lielāks risks zīdaiņa pēkšņās nāves sindromam. Bērniem, kas dzimušas sievietēm, kas smēķē, ir slimākas plaušas.

Smēķēšana pusaudža vecumā ir kā "ieejas vārti" uz citām atkarībām.