Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Lielākā daļa jauniešu nav laimīgi noziedzīgajā vidē, tikai ar sodu nevar palīdzēt, raidījumā Ģimenes studija atzīst Valsts probācijas dienesta projekta vēstnieks Endijs Bērziņš.

Bieži jauniešiem, kas nonākuši uz noziedzības ceļa, nav labās pieredzes, kā īsti dzīvot, tāpēc viņam nevajag blakus kontrolētāju un kādu, kas viņu ieper un norāj, bet cilvēku, kas saka: es tev ticu un ar savu dzīves piemēru parāda, ka var arī darīt citādi, skaidro Valsts probācijas dienesta pārstāve Kristiāna Lapiņa.

Latvijā arvien lielāka uzmanība tiek pievērsta probācijai un tam, kā likumpārkāpumus izdarījušos jauniešus uzvest uz jēgpilna ceļa. Meklējot iespējas mainīt jauniešu uzvedību, Valsts probācijas dienests ir uzsācis jaunu projektu, kura mērķis ir brīvprātīgo līdzgaitniecības prakses attīstīšana darbā ar bērniem un jauniešiem vecumā no 14 līdz 25 gadiem, kuri ir nonākuši Valsts probācijas dienesta redzeslokā. Līdzgaitnieku jeb mentoru piesaiste ļautu jauniešiem pilnveidot sevi un uzlabot savu dzīves kvalitāti. Par līdzgaitniekiem jeb atbalstu uz noziedzības ceļa nonākušajiem jauniešiem un kā kļūt par brīvprātīgajiem saruna Ģimenes studijā. Raidījuma viesi: Valsts probācijas dienesta pārstāvji Kristiāna Lapiņa un Jānis Nicmanis, līdzgaitniece Dana Tjurina un projekta vēstnieks Endijs Bērziņš, restorāna "Vairāk Saules" dibinātājs.

Pa tālruni Rīgas Pašvaldības policijas pārstāve Aija Lilienfelde skaidro, kādus likumpārkāpumus visbiežāk pastrādā jaunieši vecumā no 14 – 25 gadiem.