Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


"Dzirdes diagnostika bērnam ar speciālu aparatūru ir jāveic pirmajās dienās pēc viņa dzimšanas. Šāda aparatūra ir pieejama visās sertificētās dzemdību nodaļās Latvijā. Ja šis izmeklējums ir aizdomīgs, tad bērniņam jāierodas uz padziļinātu izmeklēšanu Latvijas Bērnu dzirdes centrā. Vēlamais laiks – līdz trīs mēnešu vecumam," raidījumā Ģimenes studija skaidro medicīnas doktore Sandra Kušķe.

Protams, Dzirdes centrā ierodas arī lielāki traucējumi ar dzirdes traucējumiem, jo arī saslimšanas var radīt paliekošus dzirdes traucējumus.

"Psiholoģiski ir grūti, ja vecākiem ir jāsaka: jūsu bērns dzird slikti vai nedzird nemaz. Diagnoze ir skarba, bet šodien nedzirdību var ārstēt un to dara ar tehnoloģijām," bilst Kušķe.

Latvijā ik gadu aptuveni 90 bērniem ir nepieciešami dzirdes aparāti. Pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, vājdzirdība netraucē baudīt laimīgu bērnību un tomēr, ar ko saskaras slimības skartā bērna ģimene, kāds ir atbalsts un kā sadzīvot ar šo pārbaudījumu, pārrunājam Ģimenes studijā. Raidījuma viesi: Latvijas Bērnu dzirdes centra vadītāja medicīnas doktore Sandra Kušķe, labdarības fonda “ABLV Charitable Foundation” pārstāve Inese Rītele, vājdzirdīgā Viljama vecāki Ilona Meija un Ivars Bezprozvanovs.

"Jo bērnam ātrāk tiek konstatēti dzirdes traucējumi, jo ātrāk viņš iegūst atbilstošu tehnisko palīgiekārtu, viņā var dzirdēt un mācīties, kā skan pasaule viņam apkārt un viņš pats un arī viņam veidojas valoda. Un tā attīstās tikpat labi kā bērniem ar labu dzirdi," atzīst Kušķe.