Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Pret vīrieti visbiežāk tiek vērsta emocionālā vardarbība, „zāģēšana” ar vārdiem, kas noved pie tā, ka sieviete fiziski ietekmē vīrieti.

Bieži, kad pāris šķiras, cilvēki sāk viens otru ļaunprātīgi sāpināt. Mēdz būt gadījumi, ka sieviete ir vardarbīga pret bērnu, jo viņš tiekas ar tēvu, kas ir viņas šķirtais vīrs, atzīst speciālisti raidījumā Ģimenes studija.

"Ļaunprātīga sāpināšana nav vardarbība," skaidro psihoterapiete Marija Ābeltiņa. Bet robeža ir ļoti trausla. Kad otrs sāk baidīties par dzīvību, drošību vai veselību, kad viņa izvēles sāk ietekmēt otra ļaunprātīgā sāpināšana, tā ir vardarbība. Bieži cilvēks nenofiksē, ka ar viņu notiek vardarbība. Turpina dzīvot.

"Audzinot bērnus, uzsvars būtu jāliek uz cieņpilnu savstarpējo attiecību veidošanu neatkarīgi no dzimuma, nebalstoties dzimumu stereotipos," vērtē resursu centra sievietēm "Marta" projektu vadītājs Lauris Bokišs.

Būtiski ir iemācīties veidot attiecības bez agresijas starp vecākiem un bērniem, starp vīrieti un sieviete. Tad viena agresija neveido nākamo un rodas mierpilnāka sabiedrība, kurā vairs tik bieži kā šobrīd Latvijā nerunā par vardarbību ģimenē.

Pētījumā noskaidrots, ka Lielbritānijā vienā no trijiem vardarbības gadījumiem ģimenē cietušais ir vīrietis. Tomēr biežāk mēdz runāt par vardarbību pret sievieti ģimenē. Kāda situācijā Latvijā un vai vīrieši ģimenē biežāk cieš no emocionālas vai fiziskas vardarbības, diskutējam Ģimenes studijā. Raidījuma viesi: psihoterapiete Marija Ābeltiņa, SIA "Mācību centrs MKB" vadītāja, psiholoģe Sandra Freimane un resursu centra sievietēm "Marta" projektu vadītājs Lauris Bokišs.