Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Nesen plašsaziņas līdzekļos tika iztirzāts mazās Monikas stāsts – viņas vecāku un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas mediķu konflikts par ārstniecības taktiku. Ģimenes studijā saruna par vecāku un ārstu attiecībām, saskarsmi, savstarpējās uzticības un ētikas jautājumiem bērna slimības gadījumā. Kādas ir vecāku un ārstu tiesības un pienākumi bērna slimības gadījumā, kā sadarboties un strādāt viena mērķa sasniegšanai – mazā pacienta veselība. Studijā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas un „Capital Clinic Riga” pediatre Daira Brenča, BKUS Bērnu slimību klīnikas vadītāja Dace Gardovska, Centrālās medicīnas ētikas komitejas pārstāvis, bioētikas speciālists Vents Sīlis un Latvijas Pacientu atbalsta centra vadītāja Marta Augucēviča.

Dace Gardovska min, ka no gadījuma ar Monikas ārstēšanu gūtās mācības ir, ka ne vienmēr mediķi prot prasmīgi informēt vecākus, lai saprastu pareizi; ne vienmēr ārstu nodomi un vēlēšanās ir izprasti pareizi. Ārstiem jāsaprot, ka gadījumā ar slimu bērnu, ir ne tikai darīšana ar mazo pacientu, bet visa ģimene ir traumēta. Abpusēja ieklausīšanās un uzklausīšana ir būtiska.

"Ārstiem ir jāpūlas saprast pacienti, tas ir pašu ārstu labā. Citādi viņus „mācīs” ar skandāliem," norāda Vents Sīlis. Mūsdienās pacienti vairs neatzīst ārsta autoritāti tikai tāpēc, ka cilvēks ir ārsts.