Radioteātrī jauns raidījumu cikls 12 cēlienos, veltīts Latvijas Valsts 100 gadei un latviešu profesionālā teātra pirmajiem 50 gadiem (1868 -1918).

Sagaidot Latvijas 100 gadi, nozīmīgi ir pavērt un izzināt jaunas lappuses latviešu profesionālās teātra mākslas pirmsākumos, saprast tos apstākļus, kas tieši teātra mākslu izvirzīja latviešu kultūras avangardā . Cikla raidījumus vadīs  Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētājs Guntis Gailītis. Kopā ar viņu par latviešu teātra pirmsākumiem  spriedīs teātra mākslas profesionāļi, kritiķi, dramaturgi, teātra zinātnieki, vēsturnieki, aktieri, režisori un patiesie skatītāji un klausītāji. Katrs raidījums tiek balstīts uz vēstures faktiem, profesionāļu un laikabiedru atmiņām, kritikām un tā laika informatīviem materiāliem presē u.c.

Pašlaik sagatavošanā pirmais raidījums par Latviešu teātra pirmsākumiem – par pirmajiem mēģinājumiem spēlēt teātri, iniciatoriem un organizētājiem, par pirmajām teātra izrādēm latviešu valodā.  Raidījumā piedalīsies teātra zinātnieks, akadēmiķis Viktors Hausmanis, teātra žurnāliste Alda Briede, privātvēsturnieks Voldemārs Eihenbaums. Tā laika „Baltijas Vēstneša”, „Mājas Viesa”, „Latviešu Avīzes” recenzijas un Rīgas Latviešu biedrības protokolus lasīs aktieri Anita Grūbe un Zigurds Neimanis. Viņi iejutīsies arī Adolfa Alunāla lugas „Pašu audzināts” tēlos.

Tiksimies ēterā 2017. gada  30. aprīlī pulksten 17.05!

Projektu atbalsta: