Kopš  2016.gada Jāņos notikušā referenduma par Lielbritānijas turpmāko atrašanos Eiropas Savienības (ES) sastāvā ir pagājuši jau aptuveni astoņi mēneši. Tomēr pilnīgas skaidrības par to, uz kādiem nosacījumiem Apvienotā Karaliste vēlas izstāties no bloka, joprojām nav. Terēzas Mejas vadītā valdība vien atkārto, ka viņiem ir jāpilda 52% vēlētāju griba un jāpanāk izstāšanās no bloka, un ka tas būšot veiksmes stāsts.

Oficiālās sarunas par izstāšanos no ES Londona ir solījusi uzsākt līdz marta beigām. Tādēļ šoreiz raidījumā Īstenības izteiksme raugāmies, kas tad šobrīd ir zināms par Briseles un Londonas "Brexit" plāniem.

Londonas ielas, kā ierasts, ir pilnas ar cilvēkiem. Tūristi fotogrāfē slaveno “Bigbena” pulksteni un kāpj Temzas krastā esošajā panorāmas ratā. Kopš 23. jūnija referenduma, kurā Lielbritānijas pilsoņi ar nelielu balsu pārsvaru nobalsoja par izstāšanos no Eiropas Savienības, britu mārciņa tika devalvēta. Tādēļ ceļot uz allaž dārgo Londonu ir kļuvis lētāk. Un arī kopumā Lielbritānijas ekonomika nav reaģējusi uz referenduma rezultātiem tik negatīvi, kā to vasarā prognozēja ekonomisti. Tas liek valdības pārstāvjiem optimistiski atkārtot, ka arī turpmāk viss būšot kārtībā. To ekskluzīvā intervijā Latvijas Radio pasvītroja arī Apvienotās Karalistes ārlietu ministrs Boriss Džonsons.